Избрана Пораки

Најдобар лаптоп под 500 долари

Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Има многу најдобри најдобри лаптопи на пазарот под 500 долари. Толку многу институции преминуваат на онлајн настава, па затоа имањето на најдобрите лаптопи дома - еден со соодветно складирање, перформанси и поврзување - е поклучно од кога било. Иако се достапни бројни најдобри лаптопи, многу од нив се скапи (нов MacBook… продолжи да читаш Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

FacebookTweetPinLinkedIn Секоја година, пролетта е најдобро време за купување на најдобар 65 инчен телевизор под 1000, особено за љубителите на спортот. Мартовското лудило е во тек, НБА плеј-офот се засилува, денот на отворањето и почетокот на сезоната во МЛБ се ближи, а Мастерс, омилениот турнир на љубителите на голфот, се приклучува на кавгата. Спортот е… продолжи да читаш Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, главно видео на Amazon

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

FacebookTweetPinLinkedIn Зошто ви е потребен VPN? Па, има многу причини зошто ќе користите VPN. Денес овде наведовме некои од најдобрите VPN кои ќе ви помогнат во различни борби. Некои луѓе никогаш не сакаат да ја споделат својата IP адреса што ја сакаат анонимно да прелистуваат, ако сте еден од нив… продолжи да читаш 13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

Преглед на алатки за управување со социјалните медиуми на FacebookTweetPinLinkedIn Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми го олеснуваат управувањето со вашиот маркетинг на социјалните медиуми на насочен начин. Тоа е особено важно со оглед на тоа колку пари инвестираат бизнисите во развивање содржини за Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други сајтови за социјални медиуми. Без оглед на индустријата во која се занимавате, распространетоста на социјалните… продолжи да читаш 12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

FacebookTweetPinLinkedIn Преглед на најдобар ERP за мали бизниси Најдобар ERP за мали бизниси е Scoro. Тоа е флексибилно решение кое е рентабилно и скалабилно. Може да ги насочи предните и задни процеси и ги има потребните алатки кои ќе ви помогнат да управувате со критичните области на вашиот бизнис како сметководство, финансии, инвентар, планирање ресурси, платен список, HCM,… продолжи да читаш 11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

Најдобри работни места за работа од дома за секого

Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Работа од дома Работните места се зголемуваат, а социјалното отуѓување го забрзува процесот. Прави и логика. Зошто некој би сакал да чека во сообраќаен шпиц и да оди во канцеларија кога сè што му треба е персонален компјутер и Wifi конекција? Работењето онлајн има неколку предности: Типичен бизнис плаќа околу… продолжи да читаш Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

Прелистајте ги сите објави

19 Најдобар софтвер за уредување видео со дрон кој ќе го подобри вашето видео

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон
4.7/5 - (7 гласови)

Што е софтвер за уредување видео со дрон?

Постојат неколку различни видови софтвер што може да се користат при уредување на видео снимки од дрон. Најдобрата опција за вас ќе зависи од типот на компјутер што го имате и вашето ниво на искуство со софтверот за уредување видео. Првиот тип на софтвер се нарекува „кодечки пакет“. Пакет со кодек е збирка софтвер што ви овозможува да кодирате и декодирате видеа.

Овој тип на софтвер обично се користи од луѓе кои се нови во уредувањето видео. Лесен е за користење и не бара претходно искуство со софтвер за уредување видео. Вториот тип на софтвер се нарекува „нелинеарни уредници“ (NLEs). NLE се понапредни од пакетите со кодек и ви дозволуваат да правите посложени уредувања. Тие обично се користат од луѓе кои имаат одредено искуство со уредување видео. NLEs може да бидат скапи и бараат моќен компјутер за правилно да ги извршува.

Зошто да ја уредувате вашата снимка од дрон?

Дроновите стануваат сè попопуларни, а со таа популарност доаѓа и наплив на снимки од дрон. Иако голем дел од оваа снимка е убава и вреди да се чува, некои од нив би можеле да користат малку монтажа за да ја направат уште подобра. Уредувањето на снимките од дрон може да ви помогне да го подобрите квалитетот и целокупниот изглед на вашите видеа. Достапни се многу различни софтверски програми за уредување видео, а најдобрата за вас ќе зависи од вашите индивидуални потреби и преференции.

Некои програми се попријателски за корисникот од другите, додека други нудат повеќе функции. Важно е да најдете програма што ќе ви овозможи да ги правите работите што сакате да ги правите со вашата снимка. Уредувањето на снимките од дрон може да ви помогне да го подобрите квалитетот и целокупниот изглед на вашите видеа“. Откако ќе снимате одлична снимка со вашиот дрон, следниот чекор е да ја уредите заедно во ремек-дело.

Како да го изберете најдобриот софтвер за вас

Постојат неколку важни фактори кои треба да се земат предвид при изборот на најдобриот софтвер за вас. Првиот е типот на софтверот. Постојат два главни типа: продуктивност и креативност. Креативниот софтвер е дизајниран за уметници, фотографи и дизајнери, додека софтверот за продуктивност е дизајниран за канцелариска работа, сметководство и училишна работа. Вториот фактор што треба да се земе предвид е за што ќе го користите софтверот. Ако ви треба програма за пишување труд, треба да барате процесор на текст.

Ако треба да креирате презентација, треба да барате софтвер за презентација. Третиот фактор што треба да се земе предвид е нивото на вашето искуство. Корисниците-почетници треба да изберат поедноставен софтвер, додека поискусните корисници можат да изберат посложени програми. Четвртиот фактор што треба да се земе предвид е вашиот оперативен систем. Некои софтвери се достапни само на одредени оперативни системи. Петтиот фактор што треба да се земе предвид е вашиот буџет. Некои софтвери се скапи, додека други програми се попристапни.

Придобивките од софтверот за видео со дронови

Дроновите брзо станаа популарна алатка за видеографите и фотографите. Иако самите беспилотни летала се често импресивни, видео снимките и фотографиите што ги снимаат можат да бидат уште повеќе со вистинскиот софтвер. Кога станува збор за најдобриот софтвер за уредување видео дронови, постојат неколку опции кои се издвојуваат како најдобри. Една од најдобрите опции е Adobe Premiere Pro.

Овој софтвер е широко користен од професионални филмаџии и видеографи и нуди широк спектар на функции кои можат да ви помогнат да креирате неверојатни видеа со дрон. Друга одлична опција е Final Cut Pro X од Apple. Овој софтвер е широко користен и од професионалци, а нуди моќни алатки за уредување снимки од дрон. Ако барате нешто малку поевтино, има и некои одлични опции достапни.

Список на најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Adobe Premiere Pro

PowerDirector 18 Ultra

Sony Vegas 13 Pro Уреди

Corel Video Studio Ultimate

Да Винчи Реши

GoPro студио

MiniTool MovieMaker

ВидеоПад

Magix Movie Edit Pro

Filmora

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

На пазарот има многу опции за софтвер за уредување видео, но ако го барате најдобриот софтвер за уредување видео со дрон, Filmora е одговорот. Со својот лесен за користење интерфејс и моќните функции, Filmora ви овозможува лесно да креирате прекрасни видеа. И, благодарение на неговата вградена алатка за стабилизација на снимката од дрон, вашите видеа ќе изгледаат мазно и професионално без разлика на се. Па зошто да чекаме? Пробајте го Filmora денес и видете колку е лесно да се создадат неверојатни видеа со дрон!

Карактеристики

Има многу одлични карактеристики на софтверот за уредување видео со дрон Filmora.

1. Софтверот за уредување видео со дрон Filmora е еден од најдобрите на пазарот. Има широк спектар на функции што го прават да се издвојува од другите софтвери.

2. Некои од функциите вклучуваат едноставен и лесен за користење интерфејс, широк опсег на видео и аудио ефекти и можност за лесно споделување на вашите видеа со други.

3. Filmora има и голем број вградени алатки кои го олеснуваат уредувањето на вашите видеа, вклучувајќи алатки за отсекување, сечење и додавање наслови и преводи.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Кога станува збор за софтверот за уредување видео, има многу опции за избор. Но, кога станува збор за најдобриот софтвер за уредување видео дронови, Филмора е јасен победник. Ги нуди сите функции што ви се потребни за да правите одлични видеа и е многу прифатлива. Всушност, можете да започнете за само 49.99 долари. Тоа е дел од цената на некои од другите опции на пазарот. И, ако одлучите дека сакате да ја надградите на про верзијата, подоцна, можете да го направите тоа за само 79.99 долари.

Добрите

 • Прекрасни ефекти
 • Може да го подобри квалитетот на видеото
 • Може лесно да извезува/увезува датотеки
 • Сечење видеа.
 • Додавање текст на видеа.
 • Извезување во различни формати.

Конс

 • Малку ги забавува AMD процесорите.

Adobe Premiere Pro

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Adobe Premiere Pro е најдобриот софтвер за уредување видеа од дрон за снимки од дрон бидејќи нуди многу функции и приклучоци специјално за воздушни видеа. Софтверот е лесен за употреба и има широк избор на претходно направени ефекти кои можете да ги користите за да направите вашата снимка да изгледа попрофесионално. Дополнително, Adobe Premiere Pro ви овозможува да направите основна корекција на бојата и стабилизација на вашата снимка, што може да помогне да се подобри севкупниот квалитет на вашето финално видео.

Карактеристики

Има многу карактеристики на софтверот за уредување видео со дрон Adobe Premiere Pro што го прават најдобар на пазарот. Некои од овие карактеристики вклучуваат

Како професионален уредувач на видео, треба да бидете умешни во различни софтверски програми.

1. Оваа програма ви овозможува да додавате ефекти, транзиции и наслови на вашите видеа. Исто така, ви овозможува да направите промени во бојата и звукот.

2. Една од најдобрите карактеристики на Adobe Premiere Pro е неговата способност брзо да прикажува 4K видео. Ова значи дека можете да работите на големи проекти без да чекате долго за да бидат завршени.

3. Софтверот вклучува и широк опсег на филтри и ефекти кои можете да ги користите за да ги подобрите вашите видеа.

4. Друга одлична карактеристика на Adobe Premiere Pro е неговата компатибилност со другите производи на Adobe. Ова значи дека можете лесно да внесувате датотеки од Photoshop или After Effects во вашиот проект.

5. Premiere Pro е лесен за користење и има широк спектар на функции што може да се приспособат за да ги задоволат вашите потреби. Поддржува уредување 4K и нуди беспрекорна соработка со други корисници.

6. Можете исто така да ги извезувате вашите видеа во различни формати, вклучувајќи DV AVI, MPEG-2 и QuickTime.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Цените за Adobe Premiere Pro може да бидат малку збунувачки. Постојат три различни нивоа на претплата: една апликација, Creative Cloud за тимови и претпријатие. Единствената апликација е само Premiere Pro и чини 35.99 долари месечно. Планот Creative Cloud for teams вклучува 20 апликации и чини 49.99 долари месечно за првиот корисник и 9.99 долари месечно за секој дополнителен корисник. Планот на претпријатието е прилагоден за секоја компанија и може да чини од 50 до 600 долари месечно по корисник.

Една од придобивките на Premiere Pro е тоа што е достапна и на Windows и на Mac компјутерите. Исто така, има еден тон карактеристики, поради што цената може да биде висока. Но, дефинитивно вреди да се инвестира ако сакате да креирате видеа со професионален квалитет.

Ако барате начин да заштедите на трошоците за овој софтвер, не заборавајте да проверите Кодови за попуст на Adobe Premiere Pro пред да го направите вашето купување.

Еден одличен начин да најдете попусти на овој софтвер е да ги проверите онлајн-локациите за купони. Обично можете да најдете промотивни кодови што ќе ви дадат од 10% до 20% попуст на вашето купување. Друга опција е да проверите дали има зделки за пакети што вклучуваат Premiere Pro заедно со други производи на Adobe. Ова може да биде одличен начин да добиете попуст на софтверот, а исто така да добиете пристап до други алатки кои може да бидат корисни за вашите проекти за уредување видео.

Добрите

 • Добра корекција на боја и аудио алатки
 • Компатибилност со Mac и PC
 • Поддржете повеќе формати на датотеки
 • Поддршка за VR

Конс

 • Недостасуваат алатки за шиење од 360 степени.

PowerDirector 20 Ultra

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Софтверот за уредување видеа со беспилотни летала PowerDirector 20 Ultra е одличен избор за секој што сака да прави видеа од професионално ниво со својот дрон. Овој моќен софтвер нуди широк спектар на функции и алатки кои го олеснуваат создавањето прекрасни видеа со вашите снимки од дрон. Со неговиот лесен за користење интерфејс, ќе можете брзо да ги уредувате и подобрите вашите снимки за да создадете неверојатни видеа кои сигурно ќе импресионираат.

Карактеристики

1. снимањето неверојатни снимки од воздух сега е полесно од кога било со објавувањето на PowerDirector 20 ultra.

2. овој софтвер им нуди на корисниците низа функции за да го искористат максимумот од видео снимките од дрон, вклучувајќи ја и можноста за креирање видеа во 4k и видеа од 360 степени.

3. има и голем број вградени алатки за корекција и подобрување на вашата снимка, како и додавање ефекти и наслови.

4. Друга одлична карактеристика е можноста да ги синхронизирате вашите снимки со музика за да создадете епска саундтрак за вашиот филм.

5. PowerDirector 20 ultra е исто така една од најприфатливите достапни опции, што го прави совршен за хобисти и професионалци.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Cyberlink објави дека најновата верзија на популарниот софтвер за уредување видео PowerDirector, Цена на PowerDirector 20 ultra i $99.99. Софтверот е дизајниран и за аматери и за професионални корисници и нуди широк спектар на функции за уредување и подобрување на видеата.

Добрите

 • Лесен за употреба.
 • Релативно лесно за учење.
 • Едноставен UI/UX.
 • Одлични опции за транзиција.

Конс

 • Помалку карактеристики на анимиран текст

VSDC

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

VSDC е лесен за употреба и има широк спектар на функции. Може да се користи за уредување видеа преземени од дронови, како и од други извори, и нуди широк спектар на алатки за прилагодување бои, додавање ефекти и сечење и комбинирање видеа. Вклучува и вграден стабилизатор кој помага да се изедначат треперливите снимки. VSDC е бесплатен за преземање и користење, што го прави одличен избор за филмаџии со буџетски размислувања. Достапен е и за Windows и Mac компјутери, што го прави компатибилен со широк опсег на уреди.

Карактеристики

VSDC Free Video Editor е софтвер за уредување видео кој е едноставен за користење и има широк спектар на функции. Некои од клучните карактеристики вклучуваат:

1. Можност за уредување видеа во широк опсег на формати, вклучувајќи HD и 4K.
2. Библиотека со вградени ефекти и транзиции.
3. Можност за додавање текстуални преклопувања, музика и гласовни говори.
4. Способност за креирање анимирани наслови и графика за движење.
5. Можност за извоз на видеа во повеќе формати за репродукција на различни уреди.

Цени

Цената за VSDC е многу прифатлива, особено за понудените функции. Стандардното издание чини 19.99 долари, а изданието Pro чини 89.99 долари. Има и бесплатно издание кое има одредена намалена функционалност, но сепак е одлична опција за основни потреби за уредување видео. VSDC е една од најдобрите достапни софтверски опции за уредување видео дронови поради неговата ниска цена и моќните карактеристики.

Добрите

 • Обезбедете секакви алатки за уредување видео
 • Ексклузивни визуелни ефекти
 • Различни неверојатни режими на мешање
 • Достапност на сопствени бои

Конс

 • Не многу пријателски за почетници
 • Нема алатка за стабилизација на видео

Lightworks

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Lightworks е една од најдобрите софтверски опции за уредување видео со дронови за ентузијасти и професионалци за дронови. Софтверот нуди широк опсег на функции што го прават совршен за уредување видеа со дрон, вклучувајќи интуитивен интерфејс, моќни алатки за уредување Multicam и поддршка за снимки од 4K. Lightworks исто така добро се интегрира со други софтверски пакети, што го олеснува додавањето снимки од дрон во вашите постоечки проекти.

Карактеристики

1. Lightworks е професионален софтвер за уредување видео што го користат многу Јутјубери и филмаџии.

2. Има многу карактеристики што го прават еден од најдобрите достапни софтвери за уредување видео дронови.

3. Некои од овие функции вклучуваат широк опсег на поддржани формати, брзо прикажување, поддршка за Multicam и вграден клуч за хром.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Lightworks е популарен софтвер за уредување видео што е достапен за бесплатни и платени верзии. Целосната, платена верзија на Lightworks нуди повеќе функции од бесплатната верзија, но и двете нудат широк опсег на можности за уредување видеа. Цената за целосната, платена верзија на Lightworks е 23.99 долари.

Добрите

 • Многу флексибилност
 • Лесно се учи како нов корисник
 • Лесно повлечете ги и испуштете ги сите видеа.
 • Лесно се делат видеата и се отстрануваат.
 • Можете да работите со повеќе секвенци.

Конс

 • Лош аудио миксер и еквилајзер.

Sony Vegas 13 Pro Уреди

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Sony Vegas 13 Pro е главен кандидат во категоријата најдобар софтвер за уредување видео со дрон. Нуди широк опсег на моќни и лесни за користење функции за почетниците и професионалните уредници. Некои од овие функции вклучуваат уредување Multicam, следење движење и поддршка за 4K. Vegas 13 Pro исто така ви овозможува да ги извезувате вашите видеа во различни формати, што го олеснува споделувањето на вашите креации со други.

Карактеристики

Sony Vegas 13 Pro Edit е еден од најдобрите софтверски програми за уредување видео со дрон достапни на пазарот. Нуди широк спектар на функции што го прават идеален избор за секој што сака да креира видеа со професионален квалитет. Некои од клучните карактеристики вклучуваат:

1. Моќен и интуитивен уредувач што го олеснува создавањето сложени видеа.

2. Поддржете широк опсег на формати на датотеки, вклучувајќи 4K и 3D видео датотеки.

3. Можност за лесно додавање ефекти, транзиции и наслови на вашите видеа.

4. Вградена алатка за снимање ДВД која ви овозможува да креирате ДВД со професионален квалитет за неколку минути.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Sony Vegas Pro 13 Edit е професионален софтвер за уредување видео што може да се користи за создавање видеа со висок квалитет. Софтверот е достапен во две различни верзии, стандардно издание и профи издание. Стандардното издание е по цена од 7.79 долари, додека профи изданието е по цена од 11.99 долари месечно.

Добрите

 • Отстранување на видео позадина.
 • Отстранување на бучава.
 • Многу опции за про-ниво.
 • Видеа на социјалните медиуми за YouTube
 • Видеа за обука за клиенти
 • Аудио за подкаст

Конс

 • Рендерирањето на видеото е побавно.
 • Скапи

Apple iMovie

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Новиот софтвер за уредување видеа со дрон iMovie на Apple е еден од најдобрите на пазарот. Едноставен е за употреба и има широк спектар на функции што го прават совршен за ентузијастите на дроновите. Софтверот ви овозможува да уредувате видеа, да додавате музика и да креирате наслови со само неколку кликања. Вклучува и вграден стабилизатор кој помага да се изедначат треперливите снимки. Ако барате моќен, но лесен за користење уредувач на видеа со дрон, тогаш дефинитивно вреди да се размисли за iMovie на Apple.

Карактеристики

Софтверот iMovie на Apple е еден од најдобрите софтверски програми за уредување видео дронови на пазарот. Познат е по неговата леснотија на користење и широк спектар на функции. Некои од клучните карактеристики на iMovie вклучуваат:

1. Можност за лесно увоз на фотографии и видеа од вашиот фотоапарат или телефон.

2. Способност за брзо и лесно уредување на вашите видеа, додавајќи наслови, транзиции и ефекти.

3. Способност да ги споделувате вашите видеа со други онлајн или да ги снимате на ДВД.

4. Широкиот опсег на теми и шаблони кои се достапни за креирање на вашите видеа.

5. Способност да креирате слајдови во стилот „Кен Барнс“ со вашите фотографии.

Цени

iMovie на Apple отсекогаш бил популарен софтвер за уредување видео, но неговата цена секогаш спречува некои луѓе да го користат. Добрата вест е дека цената е потполно бесплатна, што ја прави поприфатлива за луѓето кои сакаат да прават квалитетни видеа.

Добрите

 • Лесно да се научат
 • Добро за почетници и корисници со мало до никакво искуство
 • Ако имате Mac, апликацијата е бесплатна!
 • Брзо рендерирање
 • Бесплатно со Mac

Конс

 • Некои транзиции се прилично незгодни.

Corel Video Studio Ultimate

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Corel VideoStudio Ultimate е одличен софтвер за уредување видео дронови бидејќи е лесен за употреба и има многу функции. Ви овозможува лесно да ги уредувате вашите видеа, да додавате ефекти и транзиции и да создавате видеа со професионален изглед. Дополнително, доаѓа со библиотека со музика и звучни ефекти без авторски права што можете да ги користите во вашите видеа. И ако сакате да ги споделувате вашите видеа онлајн, Corel VideoStudio Ultimate го олеснува нивното објавување на платформи за социјални медиуми или веб-страници.

Карактеристики

Corel VideoStudio Ultimate е една од најдобрите софтверски програми за уредување видео со дрон на пазарот. Тој е преполн со функции што го олеснуваат уредувањето на вашите видеа како професионалец. Еве некои од клучните карактеристики на Corel VideoStudio Ultimate:

1. Лесно креирајте убави филмови и слајдови со алатки за влечење и спуштање и зачудувачки шаблони.

2. Додадете професионални ефекти и транзиции, вклучително и технологија за зелен екран.

3. Уредете видео содржина од 360° и креирајте сопствени VR искуства.

4. Автоматски подобрувајте го квалитетот на видеото со интелигентни филтри.

5. Создадете ДВД-а, Blu-ray и AVCHD-дискови комплетирани со менија и маркери за поглавја.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Corel VideoStudio Ultimate е софтвер за уредување видео што се користи за креирање и уредување видеа. Има широк спектар на функции и алатки што го прави лесен за користење и за почетници и за професионалци. Софтверот е достапен во две различни верзии, првата е основната верзија со цена од 54.99 долари, а втората е про верзијата со цена од 69.99 долари. Двете верзии доаѓаат со бесплатен пробен период што им овозможува на корисниците да ги испробаат сите карактеристики на софтверот пред да го купат.

Добрите

 • Над 1000 филтри и ефекти.
 • Уживајте во уредување со повеќе камери.
 • Играјте со брзина.

Конс

 • Постар интерфејс

Да Винчи Реши

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Ако го барате најдобриот софтвер за уредување видео со дрон, треба да размислите за Davinci Resolve. Овој софтвер го користат многу професионални видеографи и уредници и нуди широк спектар на функции и алатки кои можат да ви помогнат да креирате прекрасни видеа. Покрај основните функции за уредување, Davinci Resolve исто така ви овозможува да додавате специјални ефекти, наслови и филтри. Можете исто така да го користите за корекција на бојата на вашата снимка и за создавање аудио миксови со професионален квалитет.

Карактеристики

DaVinci Resolve е професионален нелинеарен софтвер за уредување видео кој нуди широк опсег на функции за уредување видео, корекција на боја, аудио постпродукција и визуелни ефекти. Тој е еден од најдобрите софтвери за уредување видео со дрон. Некои од неговите значајни карактеристики вклучуваат:

1. Поддршка за уредување Multicam: Можете лесно да уредувате Multicam проекти со DaVinci Resolve.

2. Моќни алатки за оценување на бои: Софтверот обезбедува широк спектар на алатки за оценување на бои кои ќе ви помогнат да постигнете совршен изглед на вашите видеа.

3. Одлични способности за аудио постпродукција: DaVinci Resolve нуди моќни функции за аудио постпродукција кои ви овозможуваат фино да ги прилагодите вашите аудио записи до совршенство.

4. Сеопфатни способности за визуелни ефекти: Софтверот вклучува широк опсег на филтри за визуелни ефекти кои ви дозволуваат да креирате прекрасни визуелни ефекти за вашите видеа.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Цените за DaVinci Resolve може да бидат малку збунувачки бидејќи зависи од тоа за што ви треба софтверот. Ако сте само хобист, тогаш верзијата Lite е совршена и е бесплатна! Меѓутоа, ако сте професионален уредник или колорист, тогаш е потребна целосна верзија на Studio и ќе ви врати 295 долари. Но, тоа е сепак многу поевтино од другите висококвалитетни софтвери за уредување видео како Adobe Premiere Pro.

Добрите

 • Повеќе формати и резолуции.
 • Најдобро оценување на бои во индустријата.
 • Брза обработка.
 • Прилично ниски системски барања.

Конс

 • Малку поразително.

Final Cut Pro

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Final Cut Pro е професионален софтвер за уредување видео развиен од Apple Inc. За прв пат беше објавен во 1999 година како дел од софтверскиот пакет за уредување видео iMovie. Final Cut Pro беше пренапишан од нула и издаден како самостоен производ во 2003 година. Се користеше за уредување филмови, телевизиски емисии, музички спотови и реклами. Final Cut Pro поддржува и 2D и 3D уредување, со можност за увоз на 3D снимки без трага директно во својата временска линија.

Софтверот, исто така, поддржува уредување видео од 360° за VR слушалки, со алатки за сечење, ретајмирање и додавање наслови и ефекти. На почетокот на 2017 година, Apple го објави Final Cut Pro X 10.3, кој додаде поддршка за уредување видео HDR (висок динамички опсег).

Карактеристики

Final Cut Pro е еден од најпопуларните софтвери за уредување видео на пазарот. Нуди широк спектар на функции што го олеснуваат уредувањето на вашите видеа. Некои од овие карактеристики вклучуваат:

1. Можност за лесно скратување и разделување на вашите видеа. Ова го олеснува отсекувањето на сите несакани снимки и создавање поконцизно видео.

2. Можност за додавање текст и графика на вашите видеа. Ова може да ви помогне да додадете наслови, заслуги и други информации на вашето видео.

3. Можност за промена на брзината на вашите видеа. Ова може да се користи за создавање ефекти за бавно или брзо движење во вашето видео.

4. Можност за додавање музика и звучни ефекти на вашето видео. Ова може да помогне да се подобри целокупното чувство на вашето видео.

Цени

Final Cut Pro е еден од најпопуларните парчиња софтвер за уредување видео на пазарот. Се користи и од професионалци и од аматери поради широкиот опсег на функции и лесен за користење интерфејс. Цената на софтверот може да биде пречка за некои луѓе, но има голем број начини да го добиете Final Cut Pro со попуст.

Целосната цена на Final Cut Pro е 299.99 долари, но има голем број начини да го добиете со попуст. Прво, има 30-дневен бесплатен пробен период за да можете да го испробате пред да го купите. Ако сте студент или едукатор, можете да добиете попуст преку продавницата за образование на Apple. И, конечно, ако надградувате од претходната верзија на Final Cut Pro, можете да добиете попуст на новиот софтвер.

Добрите

 • Брзо и мазно
 • Привлечно за окото
 • Беспрекорно уредување на видео
 • Ракување со VR
 • Организирани средства
 • 2D и 3D наслови
 • Беспрекорен звук

Конс

 • Работи само на Mac компјутери
 • Ограничени поставки за извоз

Adobe After Effects

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Adobe After Effects е одличен софтвер за уредување видеа со дрон. Има многу функции кои ви дозволуваат да креирате неверојатни видеа. Некои од овие карактеристики вклучуваат маски, следење и 3D прикажување. Овие функции ви овозможуваат да додавате ефекти и анимации на вашите видеа. After Effects има и вграден уредувач кој ви овозможува брзо уредување на вашите видеа.

Карактеристики

Adobe After Effects е софтверска програма што ја користат уредниците на видео за да креираат графики и визуелни ефекти. Тоа е моќна алатка која нуди широк опсег на функции, што ја прави една од најдобрите опции за софтвер за уредување видео со дрон. Некои од функциите што ги нуди Adobe After Effects вклучуваат:

1. Способност да се создадат сложени секвенци на анимација.

2. Широк опсег на филтри и ефекти што може да се применат на видеата.

3. Можност за следење на движењето и предметите во видеата.

4. Можност за креирање на сопствени текстуални анимации.

5. Можност за комбинирање видеа и слики заедно.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Цената на Adobe After Effects може да варира во зависност од тоа која верзија ќе ја купите. Најосновната верзија, наречена Adobe After Effects CC, чини 20.99 долари месечно. Има и понапредни верзии достапни за купување, како што е Adobe After Effects CC 2017.

Adobe After Effects е многу моќна програма и нуди многу функции кои можат да бидат корисни за видео едитори и аниматори.

Добрите

 • Ротоскоп
 • Chroma копчиња
 • Векторски анимации
 • Следење на камерата
 • Движење графика

Конс

 • Скапи
 • Крива на учење

GoPro студио

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

GoPro Studio е еден од најдобрите софтверски програми за уредување видео со дрон на пазарот. Лесен е за користење и има широк спектар на функции што го прават совршен за уредување на вашите воздушни снимки. Некои од функциите вклучуваат алатка за стабилизација, аудио контроли и корекција на боја. GoPro Studio исто така ви овозможува да креирате видеа со професионален квалитет со само неколку кликања. Ако барате лесен за користење видео едитор кој може да се справи со снимки од дрон, GoPro Studio дефинитивно вреди да се размисли.

Карактеристики

Ако барате одличен начин да ги уредувате вашите видеа од дрон, GoPro Studio е најдобриот софтвер за оваа работа. Тој е преполн со функции што ќе ви овозможат лесно да креирате неверојатни видеа. Еве некои од клучните карактеристики:

1. Кориснички интерфејс: GoPro Studio е лесен за користење, дури и ако сте почетник. Распоредот е едноставен и јасен, така што можете веднаш да започнете со уредување на вашето видео.

2. Разновидност на ефекти: со GoPro Studio, можете да додавате секакви ефекти на вашите видеа за да изгледаат попрофесионално. Можете да ја промените бојата, да додавате текст или логоа и многу повеќе.

3. Контрола на брзината: Една од најкул работи за GoPro Studio е функцијата за контрола на брзината. Ова ви овозможува да ги забавите или забрзате вашите видеа за да создадете подраматични ефекти.

Цени

GoPro Studio е софтвер за уредување видео кој е дизајниран да се користи со GoPro камерите. Софтверот е бесплатен за преземање и користење, но има некои функции што се достапни само ако го купите GoPro Studio Premium пакетот. Премиум пакетот чини 549.98 долари и вклучува голем број функции како што се напредна стабилизација, аудио подобрувања и корекција на боја.

Добрите

 • Видео клиповите лесно се увезуваат
 • Брзо уредување
 • Лесен за користење

Конс

 • Нема аудио бран за синхронизација на видеото

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker е одлична опција за софтвер за уредување видео со дрон. Лесен е за употреба и има широк спектар на функции. Можете лесно да додавате музика, наслови и ефекти на вашите видеа. Софтверот исто така ви овозможува да ги скратите и исечете вашите видеа. Windows Movie Maker е одлична опција за почетници видеографи со беспилотни летала. Ако сте нови за уредување видео, Windows Movie Maker е одлично место за почеток. Лесен е за користење и има широк спектар на функции кои можат да ви помогнат да креирате прекрасни видеа.

Windows Movie Maker е софтвер кој се користи за уредување видеа. Тоа е дел од пакетот Windows Essentials. Може да се користи за создавање едноставни видеа или за правење посложени со повеќе песни и ефекти. Исто така, има можност да додава наслови, заслуги и музика на видеата. Windows Movie Maker може да се користи за уредување видеа од дрон.

Карактеристики

Windows Movie Maker е популарен софтвер за уредување видео што го користат многу пилоти на дронови за пост-обработка на нивните видеа. Има широк спектар на функции што го прави одлична опција за уредување видео со дрон. Некои од клучните карактеристики вклучуваат:

1. Едноставен и лесен за користење интерфејс кој им олеснува на почетниците да започнат.
2. Можност за додавање текст, музика и други ефекти на вашите видеа.
3. Способност да ги споделувате вашите видеа со други онлајн.
4. Можност за креирање на сопствени ДВД менија.
5. Способност да креирате слајдови од вашите фотографии.

Цени

Windows Movie Maker е одличен софтвер за правење филмови, но може да биде скап за некои луѓе. Целосната цена на софтверот е 59.95 долари. што може да биде многу за некои луѓе. Постои и друг софтвер за уредување видео што е многу поевтин и исто толку добар како Windows Movie Maker.

Добрите

 • Автоматски преглед на ефектите
 • Аудио функциите вклучуваат гласовни повици
 • Споделување на способности
 • Големи транзиции

Конс

 • Инсталирањето е предизвик

ВИДИ

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

VEED е софтвер за уредување видео дронови што може да се користи за уредување видеа снимени со дронови. Тоа е моќен и лесен за користење софтвер кој им овозможува на корисниците да создаваат прекрасни видеа со малку напор. VEED е достапен за Windows и Mac и доаѓа со широк спектар на функции кои го прават уредувањето видео забавно и лесно.

Карактеристики

VEED е еден од најдобрите софтвери за уредување видео дронови со многу функции кои се многу корисни при уредувањето видео. Софтверот ви овозможува да внесувате видеа и фотографии од вашиот дрон, компјутер или телефон. Потоа можете да ги уредувате видеата и фотографиите за да создадете прекрасни воздушни видеа. Некои од карактеристиките вклучуваат:

1. Сечење: оваа функција ви овозможува да ги скратите несаканите снимки од вашето видео.
2. Исечете: оваа функција ви овозможува да го исечете вашето видео за да ги отстраните црните ленти или да го промените соодносот.
3. Музика: оваа функција ви овозможува да додавате музика на вашето видео.
4. Текст: оваа функција ви овозможува да додавате текст на вашето видео.
5. Ефекти: оваа функција ви овозможува да додавате ефекти како што се филтри, транзиции и наслови на вашето видео.

Цени

VEED е софтвер за уредување видео што се користи за создавање професионални видеа. Софтверот може да се користи за уредување видеа, додавање текст и музика и создавање видео со професионален изглед. Софтверот е достапен за месечна претплата од 12.99 долари.

Добрите

 • Персонализирана услуга
 • Опција за додавање титл
 • Едноставен и лесен интерфејс

Конс

 • Нема поддршка на повик

WeVideo

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

WeVideo е софтвер за уредување видео дронови кој е најдобар за почетници. Со неговиот едноставен и лесен за користење интерфејс, можете да креирате прекрасни видеа со само неколку кликања. WeVideo нуди и широк спектар на функции, како што се складирање во облак, алатки за соработка и извоз на HD видео. Покрај тоа, софтверот автоматски ја стабилизира вашата снимка, што резултира со непречено и професионално видео.

Карактеристики

WeVideo е еден од најдобрите софтвери за уредување видео дронови достапен на пазарот. Нуди различни карактеристики што го прават совршен избор за ентузијасти и професионалци за дронови. Некои од клучните карактеристики на WeVideo се како што следува:

1. WeVideo доаѓа со моќен, но лесен за користење интерфејс што го прави погоден и за почетници и за експерти.

2. Софтверот ви овозможува да уредувате видеа со висок квалитет и со големи детали.

3. WeVideo е исто така компатибилен со широк спектар на беспилотни летала, што ви ја олеснува работата со претпочитаниот модел.

4. Друга одлична карактеристика на WeVideo е тоа што ви овозможува многу лесно да ја споделувате вашата работа со другите. Можете или да го објавите на социјалните мрежи или да го испратите како прилог на е-пошта.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

WeVideo е одличен софтвер за уредување видео за создавање професионални видеа. Тој нуди широк спектар на функции и е релативно достапен. Цената за WeVideo започнува од 4.99 долари месечно за основниот план, што ви дава пристап до сите карактеристики на софтверот. Ако ви треба повеќе простор за складирање или сакате да користите напредни функции, цената се зголемува до 7.99 долари и 19.99 долари месечно, соодветно. Исто така, постои тимски план кој чини 36.99 долари месечно и ви овозможува да споделувате проекти со најмногу пет луѓе.

Добрите

 • Чиста и лесна за употреба
 • Шаблони за лесно уредување
 • Способности за зелен екран
 • Тони инспирација
 • Широка библиотека
 • Голема заедница

Конс

 • Бавно се вчитува мобилната апликација
 • Малку збунувачки интерфејс

Avid Media Composer

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Avid Media Composer е една од најдобрите софтверски опции за уредување видео на пазарот. Го користат професионални уредници во ТВ и филмски студија ширум светот. Но, што е со оние кои сакаат да уредуваат видеа од дрон? Дали Avid Media Composer сè уште е добар избор? Одговорот е да. Avid Media Composer е одлична опција за уредување видео со дрон. Ги има сите карактеристики што ви се потребни за да ја завршите работата, плус неколку кои се специјално дизајнирани за снимки од воздух.

На пример, има вграден стабилизатор кој помага да се изедначат сите нерамнини или тресења на вашата снимка. Ова е клучна карактеристика за видеата со беспилотни летала, кои честопати можат да бидат прилично несигурни. Avid Media Composer има и моќни алатки за корекција на бои кои можат да ви помогнат да го истакнете најдоброто од вашите снимки.

Карактеристики

Avid Media Composer е врвен софтвер за уредување видеа од дрон кој нуди широк опсег на функции за професионално уредување. Софтверот се користи во многу холивудски филмови и телевизиски емисии. Познат е по својата брзина, сигурност и голема поддршка за снимки со висока резолуција.

1. Avid Media Composer е професионален софтвер за уредување видео кој нуди различни функции за видеографи со дрон.

2. Има временска линија со повеќе песни што им овозможува на корисниците да креираат и уредуваат видеа со повеќе аудио и видео записи. Ова е идеално за снимки од дрон, кои често вклучуваат повеќе снимки и агли.

3. Avid Media Composer, исто така, нуди широк спектар на филтри и специјални ефекти кои може да се користат за подобрување на вашите видеа од дрон.

4. Обезбедува моќни алатки за следење и композитирање на движењата, кои може да се користат за создавање видеа од дрон со професионален изглед.

5. Дополнително, Avid Media Composer е лесен за користење, дури и за почетници, што го прави совршен избор за секој кој сака да создаде неверојатни видеа со дрон.

Цени

Софтверот за уредување може да биде скап, но има неколку достапни опции кои сепак нудат квалитетни функции. Avid Media Composer е една од најпопуларните софтверски програми за уредување видео и е релативно прифатлива, почнувајќи од 49.99 долари. Сепак, цената може да се зголеми во зависност од карактеристиките што ви се потребни. На пример, ако сакате да додадете 3D ефекти на вашите видеа, цената ќе скокне до 999.99 долари.

Добрите

 • Многу вградени ефекти
 • Погоден и за Mac и за компјутер
 • Најдобро за играни филмови и епизодна телевизија
 • Прилагодете го вашиот работен простор

Конс

 • Многу скапо.

MiniTool MovieMaker

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

MiniTool MovieMaker е лесен и моќен софтвер за уредување видеа од дрон. Ги поддржува сите популарни видео формати, вклучувајќи MP4, AVI, WMV, MOV, FLV, итн. Со помош на овој софтвер, можете лесно да креирате прекрасни видеа со вашите дронови. Обезбедува различни моќни функции за уредување кои ќе ви помогнат да правите видеа со професионален изглед. Можете лесно да додавате текст, музика, филтри и други ефекти на вашите видеа.

Покрај тоа, исто така ви овозможува да ги скратите или поделите вашите видеа на неколку делови. Ако барате добар софтвер за уредување видео со дрон, MiniTool MovieMaker е одличен избор. Лесен е за користење и обезбедува многу моќни функции.

Карактеристики

MiniTool MovieMaker е полноправно, но сепак лесен за користење софтвер за уредување филмови. Не само што им овозможува на корисниците да уредуваат видеа со стилски транзиции, текстови и анимации, туку обезбедува и основни и напредни функции за уредување видео.

1. Корисниците можат лесно да сечат, сечат и спојуваат видеа со овој софтвер. Уште повеќе, MiniTool MovieMaker им овозможува на корисниците да додаваат аудио записи на нивните видеа, па дури и да создаваат свои саундтракови. Освен тоа, им овозможува на луѓето да вметнуваат преводи во нивните филмови.

2. Овој софтвер е добар и во поправање на вообичаени проблеми со видеото. На пример, може да помогне да се намали шумот на видеото и да се стабилизираат разнишаните видеа. Покрај тоа, им овозможува на корисниците да ја приспособат бојата и осветленоста на видеото како што сакаат.

3. Последно, но не и најмалку важно, MiniTool MovieMaker обезбедува неколку излезни формати од кои корисниците можат да изберат за да можат да уживаат во нивните филмови на различни уреди или да ги поставуваат на веб-локации.

Цени

MiniTool MovieMaker е професионален софтвер за уредување видео што им овозможува на корисниците лесно да уредуваат видеа. Нуди широк опсег на функции, вклучувајќи ја и можноста за додавање текст, музика и ефекти на видеата. Софтверот е достапен за корисниците на Windows и Mac и може да се купи за 60.00 долари.

Добрите

 • Јасен, лесен за користење интерфејс
 • Бесплатно
 • Убави шаблони за проекти

Конс

 • Ограничен опсег на функции
 • Ефектите не може да се приспособат

ВидеоПад

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

VideoPad е одлична опција за уредување видеа со дрон бидејќи е лесен за користење и има многу функции кои се совршени за видеа со дрон. Прво, VideoPad ви овозможува лесно да ги внесувате вашите снимки од вашиот дрон во софтверот. Исто така, има широк спектар на филтри и ефекти кои можете да ги користите за да направите вашите видеа да изгледаат неверојатно. Плус, VideoPad го олеснува додавањето текст, музика и други елементи на вашите видеа за да се создаде навистина уникатен финален производ.

Карактеристики

VideoPad е еден од најдобрите софтвери за уредување видео за Windows 10. Тој нуди низа функции и алатки кои ќе ви помогнат да креирате видеа со професионален изглед. Некои од клучните карактеристики вклучуваат:

1. Широк опсег на поддржани формати на датотеки, вклучувајќи MOV, MP4 и WMV.

2. Библиотека со вградени ефекти и транзиции.

3. Поддршка за следење на движење и уредување на зелен екран.

4. Можност за извоз на видеа во низа резолуции, до 4K Ultra HD квалитет.

5. Можност за додавање текстуални преклопувања и кредитни секвенци.

Цени

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Цената на VideoPad е многу прифатлива и има многу различни опции за пакети од кои можете да изберете. Најосновниот пакет, кој ги вклучува основните работи за уредување видео, е само 79.99 долари. Ова го прави VideoPad една од најдобрите софтверски опции за уредување видео дронови достапни на пазарот денес.

Добрите

 • Лесен за користење и учење
 • Поддршка за создавање видео од 360 степени
 • Широки карактеристики за излез и споделување
 • Работи на Mac и компјутери

Конс

 • Досадни известувања во бесплатната верзија.

Magix Movie Edit Pro

Најдобар софтвер за уредување видео со дрон

Magix Movie Edit Pro е одличен софтвер за уредување видео со дрон. Тој нуди лесен за користење и ефикасен интерфејс што го олеснува уредувањето на вашите видеа. Софтверот ви овозможува лесно да додавате музика, наслови и ефекти на вашите видеа. Можете исто така да ги приспособите бојата и осветленоста на вашите видеа за да создадете пополиран изглед. Генерално, Magix Movie Edit Pro е одличен избор за уредување видеа со дрон.

Карактеристики

Magix Movie Edit Pro е софтвер за уредување видео кој е дизајниран за лесна употреба. Има голем број карактеристики што го прават идеален избор за уредување видео со дрон. Тие вклучуваат:

1. Широк опсег на моќни алатки за создавање професионални видеа.
2. Интуитивен интерфејс што го олеснува учењето и користењето.
3. Погоден и за почетници и за искусни уредници.
4. Широк опсег на опции за извоз, вклучително и 4K резолуција.
5. Компатибилен со широк спектар на дронови, вклучувајќи го и DJI Mavic Pro.

Цени

Magix Movie Edit Pro е софтвер за уредување видео што се користи за правење видеа со професионален квалитет. Софтверот е достапен во две различни верзии: основната верзија и верзијата Plus. Основната верзија е достапна за 69.99 долари, додека верзијата Plus е достапна за 69.99 долари.

Добрите

 • Лесно ракување
 • Рамка-прецизно уредување
 • 4K прокси уредување
 • Восхитувачка анимација и ефекти

Конс

 • Бавно прикажување на филмски проект

Што да земете во предвид при изборот на најдобриот софтвер за уредување видео со дрон

Кога станува збор за софтверот за уредување видео дронови, има многу различни опции за избор. Па, како да знаете кој е вистинскиот за вас? Еве неколку работи што треба да се земат предвид:

1. Нивото на сложеност. Некои софтвери се наменети за почетници, додека други се посложени и бараат повеќе искуство. Ако сте нови за видеографирање со дрон, можеби е добра идеја да започнете со нешто едноставно.

2. Понудените карактеристики. Различни софтверски пакети нудат различни карактеристики, затоа не заборавајте да ги споредите пред да донесете одлука. Некои пакети може да вклучуваат алатки за следење движења, корекција на бои и уредување на аудио, додека други можеби не.

3. Цената. Очигледно, цената ќе игра улога во вашиот процес на донесување одлуки. Бидете сигурни да ги споредите трошоците за различни софтверски пакети за да го најдете оној што одговара на вашиот буџет.

Заклучок

Има многу одлични опции за софтвер за уредување видео дронови од кои можете да изберете. Без разлика кои се вашите потреби, сигурно ќе постои софтверски пакет кој одговара на сметката. Не заборавајте да го направите вашето истражување пред да се решите за пакетот, бидејќи секој од нив има свои уникатни силни и слаби страни. И што е најважно, забавувајте се со уредување на вашите видеа!