Избрана Пораки

Најдобар лаптоп под 500 долари

Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Има многу најдобри најдобри лаптопи на пазарот под 500 долари. Толку многу институции преминуваат на онлајн настава, па затоа имањето на најдобрите лаптопи дома - еден со соодветно складирање, перформанси и поврзување - е поклучно од кога било. Иако се достапни бројни најдобри лаптопи, многу од нив се скапи (нов MacBook… продолжи да читаш Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

FacebookTweetPinLinkedIn Секоја година, пролетта е најдобро време за купување на најдобар 65 инчен телевизор под 1000, особено за љубителите на спортот. Мартовското лудило е во тек, НБА плеј-офот се засилува, денот на отворањето и почетокот на сезоната во МЛБ се ближи, а Мастерс, омилениот турнир на љубителите на голфот, се приклучува на кавгата. Спортот е… продолжи да читаш Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, главно видео на Amazon

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

FacebookTweetPinLinkedIn Зошто ви е потребен VPN? Па, има многу причини зошто ќе користите VPN. Денес овде наведовме некои од најдобрите VPN кои ќе ви помогнат во различни борби. Некои луѓе никогаш не сакаат да ја споделат својата IP адреса што ја сакаат анонимно да прелистуваат, ако сте еден од нив… продолжи да читаш 13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

Преглед на алатки за управување со социјалните медиуми на FacebookTweetPinLinkedIn Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми го олеснуваат управувањето со вашиот маркетинг на социјалните медиуми на насочен начин. Тоа е особено важно со оглед на тоа колку пари инвестираат бизнисите во развивање содржини за Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други сајтови за социјални медиуми. Без оглед на индустријата во која се занимавате, распространетоста на социјалните… продолжи да читаш 12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

FacebookTweetPinLinkedIn Преглед на најдобар ERP за мали бизниси Најдобар ERP за мали бизниси е Scoro. Тоа е флексибилно решение кое е рентабилно и скалабилно. Може да ги насочи предните и задни процеси и ги има потребните алатки кои ќе ви помогнат да управувате со критичните области на вашиот бизнис како сметководство, финансии, инвентар, планирање ресурси, платен список, HCM,… продолжи да читаш 11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

Најдобри работни места за работа од дома за секого

Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Работа од дома Работните места се зголемуваат, а социјалното отуѓување го забрзува процесот. Прави и логика. Зошто некој би сакал да чека во сообраќаен шпиц и да оди во канцеларија кога сè што му треба е персонален компјутер и Wifi конекција? Работењето онлајн има неколку предности: Типичен бизнис плаќа околу… продолжи да читаш Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

Прелистајте ги сите објави

Како да го изберете најдобриот хостинг за е-трговија за вашиот бизнис

Најдобар хостинг за е-трговија
4.7/5 - (4 гласови)

Кога станува збор за хостинг за е-трговија, има многу различни опции за избор. Па, како да знаете кој е најдобар за вашиот бизнис? Еве неколку фактори кои треба да се земат предвид:

Првото нешто што треба да размислите е големината на вашиот бизнис. Колку сообраќај очекувате? Ако очекувате многу сообраќај, ќе ви треба домаќин кој може да го прими тоа. Исто така, ќе сакате да бидете сигурни дека домаќинот ги поддржува сите функции што ви се потребни, како што се колички за пазарење и обработка на плаќања.

Друг важен фактор е цената. Колку сте спремни да потрошите? Бидете сигурни да ги споредите цените помеѓу домаќините за да ја најдете најдобрата зделка. Исто така, имајте предвид дека некои домаќини наплаќаат месечни надоместоци, додека други наплаќаат по трансакција.

Конечно, не заборавајте да прочитате прегледи на различни домаќини за е-трговија пред да донесете одлука.

Најважниот фактор што треба да се земе предвид е хостинг провајдерот што ќе го користите. Со избирање на најдобриот провајдер за хостирање за е-трговија, можете да се осигурате дека вашата веб-страница ќе ги има сите карактеристики што и се потребни за да биде успешна. Дополнително, користењето на квалитетен провајдер за хостирање за е-трговија може да ви помогне да избегнете вообичаени проблеми што може да се појават при поставување онлајн продавница.

Една од најважните работи што треба да ги барате кај давателот на хостинг за е-трговија е доверливоста. Вашата веб-страница ќе зависи од продажбата, па затоа е важно таа секогаш да работи и да работи. Најдобрите провајдери нудат 99.9% гаранции за време на работа, така што можете да бидете сигурни дека вашата веб-страница ќе биде достапна кога клиентите се обидуваат да купат.

Друг важен фактор што треба да се земе предвид е услугата за клиентите. Ако нешто тргне наопаку со вашата веб-страница, ќе ви треба некој кој може да ви помогне брзо да го решите проблемот.

Зошто е важно да се избере вистинскиот домаќин за е-трговија

Кога започнувате онлајн продавница, треба да го изберете вистинскиот хостинг за е-трговија. Ова е услугата што ќе ја хостира вашата продавница и ќе ја одржува во функција. Важно е да изберете сигурен домаќин со добра репутација. Во спротивно, вашата продавница може да биде офлајн во секое време, што ќе предизвика губење пари.

Има многу различни домаќини од кои можете да изберете, па може да биде тешко да се одлучи кој е вистинскиот за вас. Треба да ги земете предвид карактеристиките што ги нуди секој домаќин, како и нивните цени. Исто така, треба да читате критики од други клиенти за да видите какво било нивното искуство.

На крајот на краиштата, сакате да најдете домаќин кој нуди добра услуга за клиенти и е сигурен. Ако вашата продавница често пропаѓа или ако имате проблем да контактирате со службата за корисници, ќе биде тешко да заработите пари преку Интернет.

Видови хостинг за е-трговија - Најдобар хостинг за е-трговија

Постојат три главни типа на хостови: споделени хостови, VPS и посветени сервери. Секој тип на домаќин има свои предности и недостатоци.

Заеднички домаќини се најприфатливата опција за хостирање за е-трговија. Тие се исто така најмалку сигурни и имаат најмалку простор за складирање. Заедничките хостови се добри за малите бизниси кои не очекуваат многу сообраќај.

Понуда на VPS поголема сигурност и простор за складирање од споделените хостови, но сепак се поевтини од посветените сервери. VPS се добра опција за бизниси кои очекуваат да искусат високи нивоа на сообраќај.

Посветени сервери се најсигурен тип на хостинг за е-трговија, но тие се и најскапи. Посветените сервери се најдобри за бизниси со големи залихи или кои бараат сопствени конфигурации.

Најдобар веб хостинг за е-трговија: рангиран

Shopify

Најдобар најдобар хостинг за е-трговија

Син домаќин

Најдобар домаќин за почетници за продавници на WordPress

Течни веб

Критичен за мисијата хостинг за е-трговија

Siteground

Најдобар хостинг за е-трговија во целина

Hostinger

најевтиниот хостинг за е-трговија

A2 Хостинг

Хостинг на веб-продавница фокусирана на брзина

Сон домаќин

Сигурен хостинг на онлајн продавница

InterServer

Најдобар прифатлив хостинг на онлајн продавница

Кога започнувате бизнис за е-трговија, ќе треба да изберете провајдер за хостирање. Овој провајдер ќе биде домаќин на вашата веб-страница и ќе се погрижи да биде достапна за клиентите. Постојат многу различни видови на хостирање за е-трговија, па затоа е важно да ги разберете разликите пред да донесете одлука.

Првиот тип на хостинг за е-трговија е споделен хостинг. Ова е најчестиот тип и е најдобар за малите бизниси. Со заеднички хостинг, вашата веб-страница ќе биде хостирана на сервер со други веб-локации. Ова е исплатлива опција, но може да биде бавна и можеби нема доволно пропусен опсег за вашите потреби.

Друг тип на хостинг за е-трговија е посветен хостинг. Со оваа опција, ќе изнајмите сопствен сервер и ќе имате целосна контрола над него. Ова е добар избор за бизниси кои имаат високи нивоа на сообраќај или имаат потреба од сопствени карактеристики.

Shopify

Shopify

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Неограничен пропусен опсег, поставување без проблеми

99.99%

217ms

продавници за е-трговија

Shopify е една од најпопуларните платформи за е-трговија на Интернет. Тоа го олеснува изградбата на онлајн продавница, а има еден тон шаблони и теми за избор. Можете исто така да додадете приспособена функционалност со продавницата за апликации на Shopify. И ако ви треба помош при поставувањето на работите, Shopify има одличен тим за поддршка.

Има многу причини да го сакате Shopify, но една од најдобрите може да биде тоа што вклучува хостирање на страницата за е-трговија со неограничен опсег како дел од повеќето негови планови. Ова значи дека можете брзо и лесно да го добиете вашиот бизнис онлајн, без да се грижите дали вашата веб-локација ќе падне под притисок на преголем сообраќај. Дополнително, Shopify нуди широк спектар на функции и шаблони што можете да ги користите за да креирате веб-локација што е привлечна и функционална.

Корисниците на Shopify добиваат хостинг без дополнителни трошоци, тој е вклучен во цената што ја плаќате за пристап до платформата. Ова им олеснува на сопствениците на бизниси да започнат брзо и лесно без да се грижат за дополнителни трошоци или да поставуваат посебна сметка за хостирање.

Shopify нуди широк спектар на функции и алатки кои го олеснуваат поставувањето и управувањето со вашата онлајн продавница. Ќе имате се што ви треба за да креирате професионална веб-локација, да обработувате плаќања и лесно да ја прилагодите вашата продавница. Плус, ќе добивате 24/7 поддршка од експерти на Shopify секогаш кога ќе ви требаат.

Ако барате се-во-едно решение за е-трговија, Shopify е совршен избор. Пријавете се денес и искористете го нашиот бесплатен пробен период за да можете сами да видите колку е лесно да се создаде онлајн продавница со Shopify.

Карактеристики

Shopify POS:

Shopify е компанија која нуди функција наречена Point of Sale (POS). Ова им овозможува на компаниите да ги продаваат своите производи во реалниот свет.
Shopify има различни ценовни планови, а функцијата ПОС е вклучена во сите нив. Функцијата POS им овозможува на компаниите да управуваат со својот инвентар, да ја следат продажбата и да ги анализираат податоците. Исто така, им овозможува да креираат и управуваат со профили на клиенти, да испраќаат сметки и фактури и да применуваат попусти.

Алатки за оптимизација надвор од кутијата : SEO е процес на оптимизирање на веб-локација со цел заработка на повисоки нивоа на веб сообраќај од пребарувачите. Кога се извршува правилно, оптимизацијата може да биде многу корисна за секој онлајн бизнис.

Една клучна предност на SEO е тоа што им помага на бизнисите да насочат одредени клучни зборови и фрази поврзани со нивните производи или услуги. Ова ја зголемува веројатноста дека потенцијалните клиенти ќе ја најдат веб-страницата на компанијата при спроведување на веб-пребарување.

Друга придобивка од SEO е тоа што може да помогне да се подобри рангирањето на веб-страницата на пребарувачите. Повисоко рангирање значи дека страницата ќе биде поголема веројатноста да се појави на врвот на страниците со резултати од пребарувачот, што може да резултира со повеќе посетители и потенцијални клиенти.

Додека SEO може да бара одреден напор и инвестиции, често вреди време и пари за бизнисите кои сакаат да го зголемат своето онлајн присуство.

Shopify Dropshipping:

Dropshipping е бизнис модел во кој компаниите за е-трговија купуваат производи од трета страна и ги добиваат директно доставени до нивните клиенти. Апликациите Dropshipping како Oberlo ви дозволуваат да додавате производи од различни добавувачи во вашата продавница за да ја поттикнат понудата на вашите производи. Кога клиентот купува производ од вашата продавница, нарачката автоматски се испраќа до добавувачот, кој потоа ќе го испрати производот директно до вашиот клиент.

Dropshipping е совршен бизнис модел за новите претприемачи во е-трговија. Едноставно е за поставување и управување и не бара голема претходна инвестиција. Можете исто така да го водите вашиот бизнис со dropshipping во вашето слободно време - не треба да ја напуштите работата за да започнете успешна продавница. Плус, постојат неколку совети за dropshipping што можете да ги примените за да го придвижите сообраќајот до вашата продавница.

Цени

Shopify нуди комплетно решение за е-трговија кое започнува од 29 долари месечно. Оваа цена вклучува прилагодено име на домен, хостинг, неограничени производи и складирање, процес на наплата дизајниран од Shopify и сите карактеристики на Основниот план на Shopify. Плус, можете да го користите Shopify за да продавате на Facebook и други канали.

перформанси

Хостингот на Shopify често се смета за одлична платформа за малите бизниси. Тоа е затоа што нуди лесен за користење интерфејс и широк спектар на функции. Сепак, она што многу сопственици на бизниси не го знаат е дека перформансите за хостирање на Shopify не се секогаш на ниво.

Во една неодамнешна студија, беше откриено дека времето на вчитување на страницата на Shopify е многу побавно од оние на другите популарни хостови како што се веб-услугите на Amazon (AWS) и Google Cloud Platform (GCP). Всушност, беше откриено дека просечното време на вчитување на страницата на Shopify е повеќе од двојно подолго од AWS и GCP.

Додека Shopify е сè уште одличен избор за малите бизниси, неговите перформанси за хостирање можеби не се идеални за поголеми бизниси кои бараат побрзо време на вчитување на страницата.

Добрите

 •  Лесно се поставуваат продавници за е-трговија
 • Градител на продавници
 • Најдобро за е-трговија

Конс

 • Висока цена

Син домаќин

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен SSL, домен, постановка, cPanel

99.99%

361ms

Хостинг за почетници

Bluehost е популарен веб-хостинг провајдер кој е специјализиран за хостирање на WordPress. Тие се еден од најпопуларните провајдери и имаат широк спектар на функции кои ќе ви помогнат да започнете. Една од нивните најголеми продажни места се нивните ниски цени - тие имаат некои од најевтините цени наоколу.

Едно нешто што треба да се има на ум кога се размислува за Bluehost е дека тие не нудат неограничен простор за складирање или пропусен опсег. Ова можеби не е проблем за повеќето луѓе, но ако очекувате да хостирате многу датотеки или да видите голем обем на сообраќај, можеби ќе сакате да размислите за друг провајдер.

Генерално, Bluehost е одлична опција за луѓе кои бараат достапен провајдер за хостирање на WordPress. Тие имаат широк спектар на функции, а нивната услуга за клиенти е врвна.

Bluehost е веб-хостинг компанија со долга историја и солидна репутација. WordPress, најпопуларниот систем за управување со содржина (CMS) во светот, го препорачува Bluehost за неговиот значаен придонес во WordPress. Bluehost е исто така еден од официјалните домаќини на WordPress.com.

Карактеристики

Веб-страницата на WordPress може да се постави автоматски:Поставувањето на вашата онлајн продавница со WordPress е лесно кога го користите вистинскиот хостинг провајдер. Bluehost го олеснува започнувањето со инсталација на WordPress со еден клик. Плус, вашата веб-локација автоматски ќе се постави кога првпат ќе се најавите на вашата сметка. Ова вклучува додавање на потребните страници, поставување на вашите менија за навигација и додавање на вашето лого и други елементи за брендирање. Ќе бидете подготвени да започнете да продавате производи преку Интернет за кратко време!

Прекрасна контролна табла: Bluehost е одлична компанија за веб хостинг со многу функции што може да им ги понуди на своите корисници. Една од најдобрите карактеристики е неверојатната контролна табла што ја обезбедува Bluehost. Оваа контролна табла ги има сите најважни функции веднаш пред вас за да можете лесно да управувате со вашата веб-страница. Контролната табла е исто така многу прифатлива за корисниците, што го прави лесен за секој да го користи.

Функционалност на инсценирање: Bluehost е еден од најпопуларните даватели на веб-хостинг и со добра причина. Нивната услуга за клиенти е врвна, тие имаат беспрекорна интеграција на WordPress, а нивната инсталација доаѓа и со функционалност за поставување. Ова значи дека можете да ја тестирате вашата веб-страница пред да излезе во живо во јавноста. Можете исто така да ја користите околината за поставување на Bluehost за да ги решите проблемите на вашата веб-страница.

Прилагоден cPanel: Bluehost е еден од најпопуларните даватели на веб-хостинг, и тоа со добра причина. Тие нудат широк спектар на функции, вклучувајќи прилагоден cPanel. Ова значи дека можете да ги контролирате сите аспекти на вашата веб-страница од една локација. Bluehost исто така нуди широк спектар на опции за регистрација на домен, како и неограничен простор за складирање и пропусен опсег. Плус, нивната услуга за клиенти е врвна, така што можете да бидете сигурни дека ја добивате најдобрата можна услуга.

Цени

Во областа на споделениот хостинг, цените на Bluehost лежат во средината, почнувајќи од 2.95 долари месечно. Bluehost исто така ви обезбедува планови за управуван WordPress, кои започнуваат од 9.95 долари месечно за големи продавници. Сите планови доаѓаат со услугата за регистрација на домен, SSL сертификат, сметка за е-пошта и едноставно поставување.

перформанси

Bluehost е еден од најпопуларните даватели на веб-хостинг во светот. Тие имаат долга историја на обезбедување висококвалитетни, сигурни услуги за хостирање. Сепак, неодамнешните извештаи сугерираат дека перформансите на Bluehost може да се лизгаат.

Некои корисници пријавуваат бавно време на вчитување на страницата и чести прекини. Други велат дека морале да контактираат со поддршката за корисници повеќе пати бидејќи нивната страница била неисправна.

Додека Bluehost отсекогаш бил малку поскап од другите домаќини, нивните моментални проблеми со перформансите може да ги натераат луѓето да бараат алтернативи.

Добрите

 • Исклучителна функционалност и кориснички интерфејс го обезбедуваат овој веб-домаќин. Неговите времиња на работа и сигурност се неспоредливи.
 • Доаѓа со бесплатни SSL сертификати, домен и сметки за е-пошта.

Конс

 • Не се фокусира на брзината
 • Сервери само во САД

Течни веб

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Управуван VPS, професионална контролна табла, заштитен ѕид на ниво на сервер

100%

521ms

Продавници за е-трговија на кои им е потребна доверливост од клучно значење

Liquid Web е совршено решение за е-трговија за бизниси кои сакаат максимално да ја искористат секоја секунда што ја поминуваат онлајн. Со функции како неограничено складирање и пропусен опсег, како и гаранција од 99.9% во функција, Liquid Web се ​​погрижува вашата веб-локација секогаш да работи и да работи за да можете да се фокусирате на заработка. Плус, со стручна поддршка 24/7, секогаш можете да се потпрете на Liquid Web за да ви помогне кога ви е најпотребно. Ако барате хост за е-трговија кој ќе ви помогне да ја претворите секоја секунда во готовина, Liquid Web е тој за вас.

Liquid Web објави дека сега нуди нова управувана VPS опција. Компанијата ја наплаќа услугата како моќен, сигурен и достапен избор за бизниси од сите големини. Liquid Web, исто така, го промовира својот договор за 100% uptime поддржан од SLA.

„Возбудени сме што ја нудиме оваа нова управувана VPS опција“, рече извршниот директор и основач на Liquid Web, LLC, Џим Гајгер. „Совршено е за бизниси на кои им треба сигурно и достапно решение за хостирање со 24/7 поддршка“.

Новата управувана VPS опција од Liquid Web започнува од само 59 долари месечно и нуди неограничено складирање, пропусен опсег и домени. Клиентите, исто така, добиваат бесплатна миграција на страницата, бесплатно име на домен и гаранција за 100% во функција на компанијата поддржана со SLA.

Liquid Web е хостинг компанија која има десет глобални центри за податоци и моментално управува со над 500,000 сајтови. Тие се една од ретките хостинг компании кои нудат сервер во САД, Европа и Азија. Liquid Web, исто така, нуди широк спектар на услуги, вклучувајќи заеднички хостинг, VPS хостинг, посветени сервери и Cloud хостинг.

Liquid Web нуди VPS, Cloud и посветен сервер хостинг. споделениот хостинг, сепак, не е вклучен во нивните услуги. Ова може да биде недостаток за помалите бизниси кои не се подготвени да се префрлат на поскапа опција. Сепак, Liquid Web е познат по својата исклучителна услуга за клиенти и поддршка, што може да биде одлучувачки фактор за некои бизниси.

Карактеристики

Процес на инсталација со еден клик: Liquid Web нуди брз влез на пазарот преку непречен процес на инсталација со еден клик со најпопуларните CMS WordPress, Drupal и Joomla. Процесот на инсталирање на Liquid Web со еден клик е убедливо најмазниот и најбрзиот начин да ја активирате вашата веб-локација и да работи. Покрај процесот на инсталација со еден клик, Liquid Web нуди и широк спектар на CMS за избор. Ова ви олеснува да го пронајдете вистинскиот CMS за вашата веб-страница.

Управуваше хостинг на VPS: Управуваниот VPS хостинг на Liquid Web е совршено решение за бизниси на кои им е потребна моќ и флексибилност на VPS, без мака за управување со сопствен сервер. Експертскиот тим на Liquid Web ќе го лансира вашиот VPS со избраните софтверски конфигурации и ќе обезбеди тековно управување и поддршка. Со Liquid Web, можете да се фокусирате на вашиот бизнис, а не на вашиот сервер.

Професионален контролен панел: Liquid Web нуди професионална контролна табла и за суштински и за напредни конфигурации. Контролната табла им овозможува на корисниците различни опции за управување со нивните веб-локации, вклучувајќи ја и можноста за креирање адреси на е-пошта, управување со датотеки и менување на поставките на веб-локациите. Контролниот панел е лесен за користење и го олеснува конфигурирањето на вашата веб-локација. Дополнително, контролната табла на Liquid Web им овозможува на корисниците напредни функции за управување со нивните веб-локации, како што е можноста за креирање работни места на Cron и дневници за пристап.

Серверите се целосно обезбедени од провајдерот: SSL сертификатите не се единствените безбедносни карактеристики што ги нуди Liquid Web за заштита на вашата веб-локација. Прилагодени заштитни ѕидови, резервни копии надвор од локацијата и следење на серверот 24 7 се исто така вклучени во сите наши планови. Ова ви овозможува да имате мир на умот знаејќи дека вашата веб-страница е безбедна и безбедна.

Цени

Liquid Web е веб-хостинг провајдер за кој многу луѓе сметаат дека е отсечен поради високите цени што ги наплаќаат. Сепак, она што многу луѓе не го знаат е дека Liquid Web нуди воведен попуст од 67% попуст на првата месечна сметка. Ова значи дека за првиот месец плаќате само 5 долари месечно за вашиот хостинг, што е неверојатна зделка. По првиот месец, цената се искачува до 15 долари/месечно, но ова е сепак одлична работа во споредба со другите провајдери.

Течниот веб хостинг е еден од најпопуларните даватели на веб-хостинг во светот. Тие се познати по нивните квалитетни хостинг планови и услуги за клиентите. Liquid Web има широк спектар на хостинг планови за избор, но нивниот најевтин план чини само 25.00 УСД месечно со 2-годишна претплата. Овој план вклучува неограничен простор на дискот и пропусен опсег, како и бесплатно име на домен. Liquid Web нуди и гаранција за враќање на парите на сите нивни планови, за да бидете сигурни дека ја добивате најдобрата можна услуга.

Liquid Web нуди хостирање на планови со различни функции, вклучувајќи 10 TB пропусен опсег, контролен панел InterWorx, SSL сертификати и резервни копии. Тие исто така нудат широк спектар на опции за оперативните системи Linux и Windows. Дополнително, Liquid Web нуди широк опсег на опции за поддршка за своите клиенти, вклучувајќи телефонска поддршка, поддршка за разговор и систем за билети.

Течниот веб хостинг нуди четири различни планови за хостирање: Стартер, Напредно, Професионално и Елита. Главната разлика помеѓу плановите е големината на просторот на дискот SSD, RAM меморијата и бројот на процесори. На пример, стартниот план вклучува 10 GB простор на дискот SSD, 1 GB RAM и еден процесор. Планот Elite вклучува 500 GB простор на дискот SSD, 16 GB RAM и осум процесори.

Течниот веб хостинг исто така нуди различни додатоци кои може да се купат одделно или како дел од план. Овие додатоци вклучуваат функции како што се неограничен простор за складирање, неограничен пропусен опсег, скенирање и отстранување на малициозен софтвер и посветена IP адреса.

Сите планови за течен веб хостинг доаѓаат со 24/7 корисничка поддршка преку телефон, разговор или е-пошта. Клиентите исто така можат да пристапат до корисни статии и упатства на веб-страницата на компанијата.

перформанси

Течниот веб хостинг е еден од најпопуларните и најпознатите веб-домаќини во светот. Работи повеќе од 20 години и има добра репутација дека е сигурен и брз. Решив да го пробам за себе и се пријавив за основен план. Бев среќен што открив дека навистина ги исполнува своите ветувања - мојата веб-страница се вчита брзо и секогаш беше отворена и работена. Никогаш не сум имал проблеми со Liquid Web и дефинитивно би го препорачал на секој што бара добар хостинг провајдер.

Liquid Web е веб-хостинг компанија која ветува 100% uptime. Го надгледувавме Liquid Web околу 17 дена, при што имаше 0 прекини. Тоа е 100% резултат на време на работа. Liquid Web е еден од најсигурните веб-домаќини на пазарот.

Добрите

 • Платформа за хостирање.
 • Добар воведен договор.
 • 100% гаранција за време на работа.

Конс

 • Повеќе програми за следење по почетниот период.
 • Понапредна платформа.

Siteground

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен SSL, инсценација, резервни копии, кеширање

99.99%

217ms

Хостинг на онлајн продавница од премиум класа

SiteGround ги означува сите полиња кога станува збор за хостирање на онлајн продавница. Брза проверка, моќна проверка, сигурна проверка. Што повеќе би можеле да посакате од вашиот домаќин за е-трговија?

Брзината е неопходна за онлајн продавниците. Клиентите немаат време да чекаат да се вчитаат страниците, па затоа ви треба домаќин кој може да се справи со големиот обем на сообраќај и сепак да испорача брзо време на вчитување. SiteGround е еден од најдобрите домаќини кога станува збор за брзината – тие постојано постигнуваат високи резултати на репер тестовите.

Моќта е уште еден клучен фактор за продавниците за е-трговија. Вашиот домаќин треба да биде способен да се справи со големи количини на податоци и барања без да се поколеба. Повторно, SiteGround се истакнува во оваа област - нивните сервери се специјално конфигурирани за продавници и можат да се справат дури и со најпрометните периоди.

Доверливоста е исто така суштинска - ако вашата продавница се расипе, ќе изгубите пари.

SiteGround не е најевтиниот давател на хостинг за е-трговија на списокот, но вие ја добивате најдобрата можна услуга. Хостирањето на WordPress е нивниот главен фокус, така што тие навистина го заковаа процесот на поставување на веб-страница на WordPress и обезбедување дека таа работи непречено. Тие исто така нудат некои одлични карактеристики како автоматско ажурирање и дневни резервни копии.

Еден недостаток на SiteGround е тоа што нивните цени се малку повисоки од некои други провајдери таму. Сепак, според наше мислење, додадената цена вреди за сите придобивки што ги добивате во однос на услугата и поддршката.

Карактеристики

Бизнис најважните се покриени:

Ако користите веб-хостинг компанија како SiteGround, вашата сметка за е-пошта веројатно автоматски се поставува со овозможен SSL за да ги заштити чувствителните податоци што се разменуваат. Ова е важна безбедносна карактеристика за секој бизнис, без оглед на големината.

SSL обезбедува безбедна врска помеѓу вашиот прелистувач и серверот каде што е хостирана вашата веб-страница. Ова осигурува дека секоја информација пренесена помеѓу двете е шифрирана и не може да биде прочитана од никој друг.

Ова е особено важно за бизнисите кои се занимаваат со податоци за клиентите, како што се броеви на кредитни картички или лични информации. SSL помага овие податоци да бидат безбедни и безбедни, а тоа е нешто што сите бизниси треба да го имаат овозможено за нивните веб-локации.

дополнителни функции: Постојат различни планови за хостирање за е-трговија од кои можете да изберете кои вклучуваат дополнителни функции за да помогнат вашата онлајн продавница да расте. На пример, SiteGround нуди заеднички хостинг план кој е специјално дизајниран за продавници за е-трговија и доаѓа со бесплатен SSL сертификат и неограничен пропусен опсег. Дополнително, планот на компанијата GoGeek вклучува усогласеност со PCI и помоќен хардвер за поголеми продавници. SiteGround, веб-хостинг компанија со фокус на хостинг WordPress и Joomla, нуди широк спектар на функции за корисниците. Тоа вклучува бесплатни колички за пазарење со инсталација, бесплатен трансфер на eShop, повеќе локации на физички сервери низ три континенти и неизмерен опсег и складирање. SiteGround исто така нуди 99.9% гаранција за време на работа, 24/7 поддршка за корисници и дневни бекап.

Целата платформа е фокусирана на брзината и безбедноста:

SiteGround е веб-хостинг компанија која развива свои алатки за да ги направи WordPress сајтовите што е можно побрзо. Една таква алатка е SG Optimizer, приклучок за кеширање што го забрзува времето на вчитување со оптимизирање и кеширање на датотеките на вашата веб-локација. Друг е SG SuperCacher, кој додава слоеви на кеширање на вашата страница за дополнително да ги подобри перформансите.

Покрај сопствените алатки, SiteGround нуди различни функции што ги прават веб-локациите на WordPress брзи, вклучувајќи хостинг базиран на SSD, оптимизирани поставки за PHP и MariaDB и компресија на Gzip. Комбинирани, овие карактеристики го прават SiteGround еден од најдобрите домаќини за сајтови на WordPress кои бараат брзина и перформанси. SiteGround е познат по сопственото поставување PHP, кеширањето на 3 нивоа, веб-серверот Nginx и оптимизациите на локацијата што го прават хостирањето неверојатно брзо и безбедно. Тие исто така нудат некои од најдобрите услуги за клиентите во индустријата. Никогаш не сум имал проблем со SiteGround што тие не би можеле да го решат за неколку минути. SiteGround обезбедува широк опсег на безбедносни карактеристики за своите корисници, почнувајќи со постојано следење на серверите. Ова му овозможува на SiteGround да открие и да ги поправи сите проблеми со веб-страницата веднаш штом ќе се појават. Дополнително, заштитните ѕидови на веб-апликации (WAF) се поставени за да се заштитат од каков било злонамерен сообраќај или напади. Исто така, се извршуваат дневни резервни копии во случај нешто да се случи со страницата и нејзините податоци. Конечно, SSL сертификатите обезбедуваат дополнителен слој на безбедност со шифрирање на целиот сообраќај помеѓу компјутерот на корисникот и веб-локацијата. Ова помага чувствителните информации да бидат безбедни и безбедни.

Функционалноста на контролната табла е извонредна: Една од најдобрите работи во врска со SiteGround е тоа што добивате лесна за употреба област за поставување за тестирање и развивање приватно. Ова е совршено за испробување нови теми, приклучоци или правење промени на вашата страница без да влијае на страницата во живо. Плус, навистина е лесно да се постави – само креирајте нова сметка и инсталирајте го приклучокот SiteGround. Сега кога знаете како да креирате мулти-страница, важно е да разберете како да управувате со него. Можете да додадете повеќе членови на вашиот тим за да соработуваат и да поставите безбедност, брзина и други конфигурации на едно место. Покрај тоа, можете да ја користите истата сметка за управување со повеќе веб-страници. Ова го олеснува следењето на сите ваши сајтови и прави промени брзо и лесно.

Цени

SiteGround е компанија за веб-хостинг со цени кои започнуваат од 3.99 УСД/месечно и одат до 10.69 УСД/месечно за споделен хостинг. Тие нудат широк спектар на опции, вклучувајќи заеднички хостинг, облак хостинг и посветени сервери. Тие исто така имаат импресивна листа на функции, вклучувајќи неограничен простор за складирање и пропусен опсег, бесплатна регистрација на име на домен и широк спектар на софтверски апликации кои можат да се инсталираат со само неколку кликања.

Облак хостинг е одлична опција за мали бизниси кои почнуваат да растат и имаат потреба од поголема компјутерска моќ. Облак хостинг е исто така одлична опција за бизниси кои имаат сезонски скокови во сообраќајот. На пример, бизнис кој продава божиќни украси може да избере да користи облак хостинг за време на божиќната сезона. Алтернативно, многу големите онлајн продавници можат да изберат Cloud хостинг со почеток од 100 долари месечно.

Стартување со 3.99 УСД/месечно: SiteGround, компанија за веб-хостинг, сега нуди план за стартување за 3.99 УСД/месечно што вклучува складирање од 10 GB и 10 000 месечни посети. Ова е одлична опција за мали бизниси и блогери кои штотуку почнуваат и не сакаат да трошат многу пари на веб хостинг. Услугата за корисници на SiteGround е одлична и тие нудат широк спектар на функции, вклучително неограничено складирање и пропусен опсег, бесплатна регистрација на име на домен и разновидни шаблони за избор.

GrowBig започнува од 6.69 $/месечно: SiteGround е еден од најпопуларните даватели на веб-хостинг и тие нудат низа опции за цени за нивните услуги. Најпопуларниот план, GrowBig, започнува од 6.69 долари месечно и вклучува 20 GB простор и 100 000 месечни посети. Ако барате сигурен домаќин кој нуди добра вредност за вашите пари, SiteGround треба да биде на врвот на вашата листа. Можно е да се изградат Интернет-продавници со користење на голем број различни функции, вклучително и поставување, Ултрабрз PHP и соработници. Тоа е најдобриот начин да започнете бизнис за е-трговија.

GoGeek за 10.69 долари месечно:

SiteGround е веб-хостинг компанија која е основана во 2004 година. Оттогаш таа стана еден од најпопуларните веб-домаќини во светот. SiteGround нуди широк спектар на услуги за веб хостинг, од заеднички хостинг до посветен сервери. Тие исто така нудат широк спектар на функции, вклучувајќи неограничено складирање и пропусен опсег, бесплатни имиња на домени и многу повеќе.

Планот GoGeek на SiteGround е нивниот најпопуларен план. За 10.69 долари месечно, добивате простор од 40 GB за околу 400 000 месечни посети со сите поволности. Ова вклучува бесплатни SSL сертификати, неограничени сметки за е-пошта и многу повеќе. Исто така, добивате пристап до нивната ексклузивна технологија SuperCacher, која ја забрзува вашата веб-страница до четири пати.

Облак хостинг е скап, почнувајќи од 100 $ / месец:

Облак хостинг е на сите бес овие денови. Но, она што многу луѓе не го сфаќаат е дека овој тип на хостинг не само што е скап, туку може да биде и несигурен. На пример, SiteGround, еден од најпопуларните даватели на облак хостинг, започнува од 100 долари месечно. И иако тоа може да изгледа како многу пари, важно е да се запамети дека во суштина изнајмувате простор на сервер наместо да купувате или изнајмувате сопствен хардвер.

Уште повеќе, давателите на облак хостинг честопати доживуваат прекини и други технички проблеми. Всушност, според една студија, речиси една третина од сите прекини на облак хостинг се должат на грешки на давателот. Значи, ако барате сигурност и време на работа, хостирањето во облак можеби не е најдобрата опција за вас.

перформанси

SiteGround е еден од ретките провајдери на веб-хостинг кој нуди широк опсег на метрики за перформанси. Сите нивни индикатори за перформанси се врвни во класата, што ги прави сигурни, стабилни и способни да вчитуваат веб-локации многу брзо. Покрај брзото време на вчитување на страниците, SiteGround има и 99.9% гаранција за време на работа, што го прави еден од најстабилните веб-домаќини наоколу.

SiteGround е еден од најсигурните хостинг провајдери на пазарот. Тие нудат гаранција за време на работа од 99.99%, и според нашето искуство, тие го исполнија тоа ветување. Во изминатите 2 месеци, SiteGround остана во пораст 99.99% од времето. Тоа се вкупно само 7 минути пауза.

Нивната услуга за клиенти е исто така врвна, и тие секогаш брзо помагаат со кој било проблем што може да го доживеете. Генерално, ние сме исклучително задоволни со SiteGround и би ги препорачале на секој што бара доверлив хостинг провајдер.

SiteGround со гордост објави дека успешно заврши уште еден круг оптимизации на перформансите. Техничарите на компанијата работеа напорно, а резултатите се импресивни. Времето на одговор флуктуира помеѓу 267 ms и 175 ms, на крајот просечно 217 ms. Тоа е многу стабилен резултат.

SiteGround е познат по своите импресивни времиња на вчитување страници. Всушност, компанијата гарантира дека нејзините веб-страници ќе се вчитаат за 1.1 секунда или помалку. Тоа е благодарение на фокусираноста на компанијата на перформансите и нејзината употреба на најновите технологии.

Една од тие технологии е оперативниот систем CloudLinux, кој помага да се изолира секоја корисничка сметка на серверот за да не се делат ресурсите помеѓу сметките. Ова резултира со побрзо време на вчитување на страницата за сите клиенти.

SiteGround исто така користи NGINX и PHP 7, кои се познати по нивната брзина и перформанси. Плус, компанијата има голем тим од експерти кои постојано работат на подобрување на перформансите на своите сервери.

SiteGround е познат по своите импресивни времиња на вчитување страници. Всушност, компанијата гарантира дека нејзините веб-страници ќе се вчитаат за 1.1 секунда или помалку. Тоа е благодарение на фокусираноста на компанијата на перформансите и нејзината употреба на најновите технологии.

Една од тие технологии е оперативниот систем CloudLinux, кој помага да се изолира секоја корисничка сметка на серверот за да не се делат ресурсите помеѓу сметките. Ова резултира со побрзо време на вчитување на страницата за сите клиенти.

SiteGround исто така користи NGINX и PHP 7, кои се познати по нивната брзина и перформанси. Плус, компанијата има голем тим од експерти кои постојано работат на подобрување на перформансите на своите сервери.

Перформансите на SiteGround се врвни, бидејќи продолжуваме да се стремиме за помалку од 2.5 секунди за најголемата содржина на боја метрика. Нашата алатка PageSpeed ​​Insights покажува резултат од 100/100 за десктоп и 97/100 за мобилни, што е доказ за нашата посветеност да обезбедиме одлични перформанси.

SiteGround е меѓу ретките опции за давателите на е-трговија кои можат да се натпреваруваат со добро заокружената услуга што ја обезбедува. Тој е еден од најбрзите и најфункционалните провајдери наоколу.

Добрите

 • Брзи времиња на вчитување на страницата.
 • Околината за поставување на конверзија создадена за WordPress.
 • Избор на локација на серверот.
 • Цврсти безбедносни карактеристики.

Конс

 • Стапките имаат тенденција да бидат на горниот крај на спектарот.
 • Доменот не е дел од пакетот.

Hostinger

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен домен, SSL, брзи LiteSpeed ​​сервери, неделни бекап

100%

511ms

Најевтини услуги за хостирање за е-трговија

Hostinger е најекономичната веб-хостинг компанија што ја најдов. Тие нудат широк спектар на опции за секаков вид веб-локација, вклучително и продавници за е-трговија. Нивните цени се непобедливи и имаат одлична услуга за клиентите. Дефинитивно би го препорачал Hostinger на секој што бара прифатлива опција за нивната веб-страница.

Hostinger е една од наједноставните платформи за хостирање што можете да ги најдете. Ги нема сите ѕвона и свирки на некои други платформи, но тоа е она што го прави толку сигурен. Тоа е исто така една од достапните платформи со најбрзо вчитување, што значи дека вашите страници брзо ќе се вчитуваат за вашите посетители. Hostinger постои од 2004 година, и за тоа време тие воспоставија репутација дека се сигурни и брзи.

Карактеристики

Изберете Magento, PrestaShop или Joomla: Hostinger нуди инсталации со 1 клик за различни системи за управување со содржина (CMS), вклучувајќи ги и популарните како WordPress, Drupal и Joomla. Ова им олеснува на корисниците да започнат со овие платформи, без да мора да поминат низ мака за поставување веб-сервер, инсталирање на софтверот и негово конфигурирање. Дополнително, Hostinger обезбедува и бесплатни шаблони и теми кои можат да се користат за креирање прекрасни веб-страници.

Најдобра безбедност за вашиот онлајн бизнис:

Сертификатите SSL (Secure Sockets Layer) се важен дел од онлајн безбедноста, обезбедувајќи шифрирање и автентикација за веб-локациите. Hostinger нуди бесплатни SSL сертификати со сите свои планови за веб-хостинг, за да можете да се погрижите вашиот бизнис да биде што е можно посигурен. Покрај SSL сертификатите, Hostinger нуди и неделни бекап за да ги зачувате вашите податоци безбедни во случај на катастрофа.

Заштитните ѕидови и мониторингот на серверот се исто така важни аспекти на онлајн безбедноста, а Hostinger ги обезбедува и двете со сите свои планови. Имајќи ги сите овие безбедносни карактеристики на место, можете да бидете сигурни дека вашиот бизнис е заштитен од многуте опасности на интернетот.

Изведбата е примарен фокус на давателот: Hostinger е горд што е еден од ретките веб-хостинг провајдери кои користат веб-сервери LiteSpeed. Сите наши веб-локации се хостирани на сервери кои се опремени со овој моќен софтвер, кој помага да се обезбеди брзо време на вчитување на страниците за сите наши клиенти. LiteSpeed ​​е добро познато и почитувано име во индустријата за веб хостинг и веруваме дека обезбедува најдобро можно искуство за нашите клиенти.

Hostinger е веб-хостинг компанија која нуди различни услуги за хостирање, како што се заеднички хостинг, VPS хостинг и посветени сервери. Неодамна, компанијата објави дека поставила нова конфигурација на серверот што е најбрзата што можете да ја добиете. Новото поставување доаѓа со сопствен кеширање што лесно се конфигурира.

Новото поставување се базира на Nginx, PHP-FPM 7.3 и MariaDB 10.3. Тестирано е и се покажа дека е најбрзо што можете да го добиете. Покрај тоа, сопственото кеширање на Hostinger го олеснува поставувањето и конфигурирањето.

Хостингер има 7 центри за податоци ширум светот: Hostinger има 7 центри за податоци ширум светот: во САД, ОК, Холандија, Литванија, Индонезија, Бразил и Сингапур. Ова гарантира дека секогаш ќе имате локален сервер во близина, без разлика каде во светот се наоѓате. Центрите за податоци на Hostinger се високо обезбедени со непотребни напојувања и системи за ладење. Hostinger обезбедува хостинг услуга која е блиска до целната публика на вашата веб-страница. Ако таргетирате луѓе во Соединетите Држави, Hostinger обезбедува услуга за хостирање што е со седиште во Соединетите држави. Ова може да помогне вашата веб-локација да се вчитува побрзо за луѓето во Соединетите Држави, а исто така може да помогне во рангирањето на оптимизација за веб-локации хостирани во Соединетите држави.

Близината на веб-локацијата до нејзините посетители може да има значително влијание врз нејзината брзина. Хостингер откри дека благодарение на тоа што нема потреба да патуваат огромни растојанија, веб-локациите што се блиску до нивните посетители можат да достигнат оптимална брзина.
Ова е особено важно за компаниите со глобална публика; Истражувањето на Hostinger покажа дека просечното време на вчитување на веб-страницата е двојно побрзо за корисниците кои се наоѓаат географски поблиску до серверот. Дополнително, податоците на компанијата открија дека 43 проценти од луѓето очекуваат веб-локацијата да се вчита за помалку од две секунди - и тој број само ќе расте.
Hostinger ги советува бизнисите со глобална публика да изберат хостинг провајдер кој има центри за податоци лоцирани блиску до нивните клиенти. Тоа може да помогне да се подобрат перформансите на веб-локациите и да се обезбеди подобро искуство за корисниците ширум светот.

Цени

Hostinger е веб-хостинг компанија која нуди различни услуги, вклучувајќи заеднички хостинг, облак хостинг и VPS хостинг. Плановите за заеднички хостинг започнуваат од 2.99 УСД месечно и вклучуваат неограничено складирање, пропусен опсег и домени. Плановите за хостирање во облак започнуваат од 9.99 долари месечно и се одлични за поголемите онлајн продавници. Плановите за хостирање на VPS започнуваат од 19.99 долари месечно и вклучуваат неограничено складирање, пропусен опсег и домени. Hostinger исто така нуди бесплатно име на домен со секој план.

Hostinger нуди различни пакети, од кои сите вклучуваат неделни или дневни бекап на веб-страници, SSL сертификати, сметки за е-пошта и избор на локација на серверот. Најосновниот пакет е Стартер планот, кој е одличен за мали веб-локации или блогови. Вклучува една веб-локација, 10 GB простор за складирање, бесплатно име на домен и неделни резервни копии на веб-страници. Следниот пакет е Unlimited план, кој е совршен за поголеми веб-локации. Вклучува неограничени веб-локации, простор за складирање и сметки за е-пошта, како и дневни бекап на веб-страниците. Хостингер нуди и деловен план за поголеми бизниси со посложени потреби. Ги вклучува сите карактеристики на неограничениот план плус дополнителен простор за складирање и приоритетна поддршка на корисниците.

 • Премиум (2.59$/месец) – Премиум (2.59 долари месечно) ќе доаѓа со 100 GB пристапно складирање и може да поддржува до 25 000 месечни посетители. Исто така нуди бесплатен домен за една година. Овој пакет е одличен избор ако планирате да продадете неколку производи, но вашата веб-страница е хостирана на просечна локација.
 • Бизнис (4.99 $/месец) – Месечниот план (4.99 долари) со складирање од 2000 GB, 100,000 посети и бесплатен домен, CDN и дневни резервни копии се идеални за популарна онлајн продавница.
 • Облак хостинг започнува од 9.99 $ / месец – Облак хостинг започнува со 9.99 долари месечно за еден процесор, волумен на складирање, пропусност и дневни бекап на податоци. Приватен сервер со исклучително голема брзина и безбедносни ресурси, тој е совршен за веб-хостинг големи и популарни онлајн продавници.

перформанси

Hostinger е веб-хостинг компанија која нуди различни заеднички планови за хостирање. Решив да ги тестирам перформансите на заедничките хостинг планови на Hostinger и бев многу импресиониран. Нивното време на работа беше беспрекорно, а времето на вчитување на страниците беше многу брзо. Генерално, јас дефинитивно би го препорачал Hostinger за секој што бара сигурен и брз веб-домаќин.

Hostinger е веб-хостинг компанија која им ветува на своите корисници 100% uptime. Овој извештај треба да покаже дека Хостингер можеше да го одржи своето ветување повеќе од 2 месеци. Почнувајќи од 1 декември 2017 година до 26 февруари 2018 година; Серверот на Хостингер беше вклучен и беше вклучен 100% од времето. Во тој период не е забележан ниту еден прекин или застој. Ова е извонредно достигнување за Хостингер и покажува колку тие ги ценат своите клиенти и нивното задоволство.

Hostinger, компанија за веб-хостинг, објави студија дека нивното просечно време на одговор е 511 ms. Ова е многу подобро од просекот во индустријата од 600 ms. Тие наведуваат дека „се труделе да го обезбедат најдоброто можно искуство на клиентите со обезбедување на најбрзи брзини на вчитување на страници“. Нивната цел беше да бидат под 500 ms и успеаја.

Hostinger е веб-хостинг компанија која нуди се-во-едно решение за поставување веб-страница. Ова вклучува име на домен, градител на веб-страници и функционалност за е-трговија. Поставувањето веб-страница со Hostinger е неверојатно лесно и трае само неколку минути. Но, она што го прави Hostinger да се издвојува од конкуренцијата е брзината со која вчитува целосно изградена веб-страница со функционалност за е-трговија. Во споредба со другите популарни веб-хостинг компании, Hostinger е значително побрз. Ова го прави идеален избор за бизниси кои сакаат брзо да постават професионална веб-локација со можности за е-трговија.

Најголемата Contentful Paint е дури помала од 849ms. Ова значи дека Hostinger се вклопува во сите одредници и е генерално еден од најбрзите провајдери. Според неодамнешните истражувања, Hostinger спаѓа во првите 10% од сите интернет провајдери во однос на брзината. Со анализирање на над 25 милиони веб-страници, метриката со најголема содржина со боја потврдува дека Hostinger обезбедува брзо време на вчитување за веб-страниците и веб-страниците.

Hostinger е веб-хостинг компанија која на бизнисите од сите големини им нуди алатки потребни за создавање и одржување на онлајн присуство. Покрај веб-хостинг, Hostinger обезбедува и регистрација на домен, решенија за е-трговија и низа маркетинг услуги.

Hostinger е една од најприфатливите веб хостинг компании на пазарот. Исто така, обезбедува импресивни перформанси, што го прави одлична опција за бизниси со буџет. Услугата за корисници на Hostinger е врвна и нејзината инфраструктура постојано се ажурира за да обезбеди оптимални перформанси.

Добрите

 • Најевтини цени за најдобрите артикли.
 • Платформа изградена со фокус на брзината.
 • Сервери на 7 локации ширум светот.

Конс

 • Краткорочните претплати имаат повисоки цени.
 • Најевтиниот план не вклучува бесплатен домен.

A2 Хостинг

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен SSL, cPanel, оптимизација на софтвер

99.99%

597ms

Хостинг фокусиран на брзина за онлајн продавници

A2 Hosting е веб-хостинг компанија која постои од 2001 година. Тие имаат и достапни планови и повеќе премиум опции кои се великодушно преполни со напредни функции. Некои од тие карактеристики вклучуваат неограничен простор за складирање, пропусен опсег и адреси на е-пошта. Дополнително, тие нудат бесплатна регистрација на домен со секое купување на годишен план.

A2 Hosting е еден од ретките хостинг провајдери кои нудат планови со турбо ознака. Овие планови се во суштина дизајнирани за проекти за е-трговија благодарение на врвната комбинација на хардвер и софтвер имплементирана на нив. За почеток, тие доаѓаат со бесплатен SSL сертификат, кој е задолжителен за секоја страница за е-трговија. Тие, исто така, ја вклучуваат мрежата за испорака на содржина во Cloudflare, која ќе го забрза времето на вчитување на вашата страница со кеширање на нејзината содржина во различни центри за податоци низ целиот свет. И како надополнување на сè, тие нудат пристап до cPanel и Softaculous, така што лесно можете да инсталирате која било количка за купување или платформа за е-трговија што ја сакате.

Ако го барате најдобриот веб-хостинг за е-трговија, Turbo е начин да се оди. Со Turbo, ја добивате услугата и функциите со врвна оцена на A2 Hosting, плус неколку додатоци кои се совршени за онлајн продавници. За почеток, Turbo доаѓа со неограничен простор за складирање и пропусен опсег, така што можете да прикачувате онолку производи колку што сакате без да се грижите дека ќе останете без простор. Плус, благодарение на платформата за хостирање на A2 Hosting базирана на SSD, вашата веб-страница ќе се вчита брзо без разлика колку луѓе ја посетуваат одеднаш. И ако некогаш ви треба помош при поставување на продавницата или решавање проблеми, експертите на A2 Hosting се достапни 24/7 за да ви помогнат.

Карактеристики

Хардвер од врвна класа:A2 Hosting со гордост објавува дека сите негови веб-локации сега се хостирани на серверите AMD Epyc со NVMe дискови. Тоа е една од најбрзите и најсигурните комбинации достапни на заедничките планови во моментов.

Дисковите NVMe нудат некои од најдобрите достапни перформанси и кога се споени со AMD Epyc процесорите, тие обезбедуваат непобедливи перформанси и сигурност.

А2 Хостинг отсекогаш бил посветен на обезбедување на најдоброто можно хостинг искуство за своите клиенти, а оваа најнова промена гарантира дека нашите веб-локации се што е можно побрзи и доверливи.

Ако барате домаќин кој може да ви обезбеди најдобри перформанси и доверливост, A2 Hosting е совршен избор.

Софтверски конфигурации кои се ориентирани кон брзина: Што ако можете да добиете веб-сервер кој е и брз и има кеширање? Со А2 хостинг, можете. Не само што нудат LiteSpeed ​​веб-сервери, туку тие сервери доаѓаат и со кеширање на 3 нивоа. Тоа значи дека вашиот сајт ќе биде брз за вчитување, дури и за динамична содржина. Плус, кешираните страници ќе се чуваат на дискот за да бидат секогаш достапни, без разлика колку е зафатен вашиот сајт.

А2 оптимизиран: A2 Hosting нуди услуга која автоматски ја намалува големината на сликите, како и го оптимизира кодот. Ова може да биде корисно за оние кои не се запознаени со кодирањето или немаат време да ја променат големината на нивните слики. Услугата е исто така корисна за оние кои сакаат да го подобрат времето на вчитување на нивната веб-страница.

Цени

А2 Хостинг е компанија за веб хостинг која работи од 2001 година. Тие нудат широк спектар на услуги за веб хостинг, од заеднички хостинг до посветени сервери. Една од работите што го прави А2 Хостинг да се издвојува од конкуренцијата е неговата цена. Нивните цени започнуваат доста прифатливо од 23.99 долари месечно, но вистинската вредност е со плановите на Turbo, кои започнуваат од 49.99 долари месечно. Со плановите на Turbo, добивате неограничен простор за складирање и пропусен опсег, како и до 20 пати поголеми брзини на вчитување на страници. Друга одлична работа за A2 хостинг е неговата поддршка. Тие имаат тим од експерти на располагање 24/7 кои можат да ви помогнат со се што ви треба.

перформанси

A2 Hosting е веб-хостинг компанија која ветува сигурни и брзи сервери. Сепак, нашите тестови покажаа дека просечната брзина на нивните сервери е прилично просечна, додека времето за вчитување на страницата е многу брзо. Ова го прави A2 Hosting добар избор за оние кои бараат брзо вчитување страници, но не мора да е најдобра опција за оние кои бараат големи брзини.

A2 Hosting е компанија за веб хостинг која гарантира 99.99% uptime за своите клиенти. За повеќе од 2 месеци, А2 хостинг беше во прекин вкупно 7 минути. Тоа е многу добро време на работа од 99.99%. Оваа доверливост го прави A2 Hosting атрактивна опција за бизниси и поединци на кои им треба сигурно решение за хостирање.

A2 Hosting е веб-хостинг компанија која ветува брзо време на одговор. Сепак, времињата на одговор беа прилично нерамни и беа на 597 ms. Тоа е многу просечен резултат на пазарот.

Добрите

 • Брзи и сигурни перформанси.
 • Премиум хардвер.
 • Локација по избор на серверот.

Конс

 • Цените на премиум ниво не ги задоволуваат надуените побарувања.

Сон домаќин

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен SSL, домен, приватност на домен, градител на BoldGrid, резервни копии

99.99%

231ms

Евтин и сигурен хостинг за започнување бизнис со е-трговија

DreamHost е водечки провајдер за хостирање за е-трговија кој е специјализиран за сајтови на WordPress. Компанијата нуди силен фокус на безбедноста и леснотијата на користење, што ја прави одличен избор за малите бизниси и онлајн претприемачите. DreamHost исто така нуди широк спектар на функции, вклучувајќи неограничен простор за складирање и пропусен опсег, бесплатна регистрација на домен и инсталатер со 1 клик за WordPress. Дополнително, DreamHost е еден од ретките провајдери кои нудат гаранција за враќање на парите на нивните услуги, така што можете да бидете сигурни дека го добивате она што ви треба без никаков ризик.

Ако барате прифатлива и прифатлива платформа за е-трговија, не гледајте подалеку од DreamHost. Доаѓа со дарежливи ресурси, а вашата продавница ќе работи во најкраток можен рок, благодарение на добро дизајнираниот кориснички интерфејс. Плус, нема потреба да се грижите за безбедноста; DreamHost е компатибилен со PCI и ги користи најновите технологии за шифрирање. Па што чекаш? Започнете со продажба денес!

Карактеристики

Корисничкиот интерфејс и алатките се дизајнирани имајќи ги предвид почетниците:

Инсталирањето на WordPress е буквално еден клик. Можете да инсталирате WordPress на вашиот сопствен домен за неколку минути, без никакво претходно искуство или знаење. DreamHost има инсталатер со еден клик што го олеснува започнувањето со WordPress.

Ако барате попремиум градител на веб-локации, DreamHost исто така ја нуди популарната платформа за развој на WordPress, која обезбедува дополнителни функции и алатки кои ќе ви помогнат брзо да ја активирате вашата веб-страница. Со WordPress, имате пристап до милиони теми и приклучоци кои можат да ви помогнат да креирате веб-локација што е совршена за вашиот бизнис или за индивидуалните потреби.

DreamHost за продавница на WooCommerce: Ако барате веб-домаќин кој е специјализиран за WooCommerce, тогаш DreamHost е совршениот провајдер за вас. Тие нудат низа планови кои имаат претходно конфигурирани поставки на WooCommerce, што го олеснува започнувањето со оваа популарна платформа за е-трговија. Покрај факторот погодност, DreamHost нуди и врвни перформанси и безбедносни карактеристики, така што можете да бидете сигурни дека вашата онлајн продавница ќе биде безбедна и безбедна. И ако ви треба помош за да започнете, стручниот тим за поддршка на DreamHost е достапен 24/7 за да ви помогне да станете и да работите.

Безбедноста и приватноста се врвни: DreamHost нуди пакет на функции за да помогне во заштитата на вашата веб-страница. Добивате SSL, автоматски резервни копии, приватност на доменот и заштитен ѕид на веб-апликации за да ја заштитите вашата страница на сите фронтови. Сертификатот SSL ја обезбедува врската на вашата страница и помага вашите податоци да останат приватни. Автоматските резервни копии гарантираат дека никогаш нема да ги изгубите податоците на вашата веб-локација, а приватноста на доменот ги задржува вашите информации за контакт скриени од јавноста. Заштитниот ѕид на веб-апликацијата помага да се заштити вашиот сајт од злонамерни активности. Сите овие функции работат заедно за да помогнат вашата веб-страница да биде безбедна и безбедна.

Цени

DreamHost е еден од најпопуларните веб-хостинг провајдери во светот, и со добра причина. Тие нудат два прифатливи заеднички планови за хостирање кои се совршени за мали бизниси и блогери. Првиот план, наречен Shared Starter, започнува од само 2.59 долари месечно и вклучува неограничен простор за складирање и пропусен опсег, како и бесплатно име на домен. Следниот план се вика Shared Unlimited и започнува од само 5.95 долари месечно. Овој план ги вклучува сите карактеристики на планот за заеднички стартер, но исто така ви овозможува да хостирате неограничен број веб-локации. И двата планови доаѓаат со бесплатен SSL сертификат, поддршка 24/7 и гаранција за враќање на парите. Ако барате сигурен и достапен заеднички план за хостирање, DreamHost дефинитивно вреди да се размисли.

DreamPress на DreamHost е одлично решение за WordPress сајтови на кои им е потребна поголема моќ и подобри перформанси од она што може да го понуди заедничката сметка за хостинг. Со цени кои започнуваат од 12.00 долари месечно, исто така е попристапно од многу управувани услуги за хостирање на WordPress. DreamPress доаѓа со сè што ви треба за да ја активирате вашата страница, вклучувајќи автоматско ажурирање и заштита од малициозен софтвер. И ако некогаш ви треба помош, тимот на DreamHost е среќен да ви помогне.

перформанси

DreamHost е провајдер на веб хостинг кој нуди пристапни цени и убави карактеристики, како и добри перформанси. Нивната услуга за клиенти е одлична и тие нудат широк спектар на опции за да се издвои вашата веб-страница. Едно нешто што треба да се забележи е дека нивните цени се малку поскапи од некои други провајдери, но квалитетот на нивната услуга го прави тоа достоен за тоа. Дополнително, перформансите на DreamHost се врвни, така што можете да бидете сигурни дека вашата веб-страница брзо ќе се вчита за вашите посетители. Генерално, DreamHost е одличен избор за веб хостинг и треба да се земе предвид ако барате нов провајдер.

DreamHost отсекогаш бил сигурен и брз веб-домаќин. Неодамна, компанијата објави дека перформансите на нејзиниот сервер се речиси беспрекорни, а времето на вчитување на страницата останува брзо. Ова го прави DreamHost оптимален домаќин за мали бизниси и индивидуални блогери кои бараат сигурен домаќин кој нема да ја забави нивната веб-страница.

За околу 2 месеци, DreamHost имаше само 1 минута прекин. Тоа е 99.99 време на работа и втор најдобар резултат на оваа листа. Ова покажува дека DreamHost е неверојатно сигурен и може да се смета за да ја одржува вашата веб-страница во функција без разлика на се.

Бев изненаден од тоа колку брзо беа времињата на вчитување на страницата на DreamHost. Целосно вчитав веб-страница на WordPress за 1.6 секунди, што е добро, но ништо не е премногу извонредно ако го споредиме со други провајдери овде. Имајте на ум дека мојот сајт е прилично мал и нема многу приклучоци, така што вашите резултати може да се разликуваат. Генерално, задоволен сум со брзината и би го препорачал DreamHost на другите.

Добрите

 • Прифатлива и флексибилна цена.
 • Високи нивоа на приватност и заштита.
 • Високо ефикасен и многу брз.

Конс

 • Само серверите во САД обезбедуваат поддршка.
 • Достапна е ограничена техничка помош.

InterServer

КарактеристикиUptimeЗабрзаНајдобро задобие

Бесплатен SSL, неограничени веб-страници, резервни копии, враќање од катастрофи

99.99%

662ms

Достапен хостинг без врева

InterServer е веб-хостинг компанија која работи од 1999 година. Тие нудат заеднички и посветен хостинг, како и хостинг за е-трговија. InterServer е прифатлива опција, а неговите планови се целосно приспособливи. Ова ги прави добар избор за бизниси на кои им е потребна голема флексибилност. InterServer исто така нуди различни функции, вклучувајќи неограничено складирање и пропусен опсег, SSL сертификати и бесплатно име на домен. Тие нудат широк спектар на услуги, од заеднички хостинг до посветени сервери. InterServer исто така нуди различни софтверски апликации кои можат да се инсталираат на вашиот сервер, вклучувајќи ги и платформите за е-трговија. Една од придобивките од користењето на InterServer за вашата страница за е-трговија е тоа што тие имаат доволно ресурси за да имаат мала локација ефикасно да работи, но тие исто така нудат скалабилни опции доколку вашиот бизнис расте. InterServer има различни планови за избор, за да можете да го најдете совршеното одговарање за вашите потреби. Тие исто така нудат гаранција за враќање на парите ако не сте задоволни со нивните услуги.

Карактеристики

Одете во живо за само неколку минути: InterServer постои повеќе од 16 години и е сигурен провајдер на веб-хостинг. Тие нудат различни услуги за веб хостинг, вклучувајќи споделени, VPS и посветени сервери. InterServer е исто така еден од ретките провајдери кои нудат неограничено складирање и пропусен опсег. Покрај тоа, нивната услуга за клиенти е одлична и тие нудат 99.9% гаранција за време на работа. InterServer е компанија за веб хостирање која е основана во 1999 година. Таа е една од најдолготрајните веб-домаќини во светот и има голема база на клиенти. Дополнително, тој исто така поддржува повеќе портали за плаќање и го олеснува обајцата да имаат полноправна страница за е-трговија. Услугата за корисници на InterServer е исто така врвна, што е важна грижа за секој бизнис.

 InterServer го ограничува бројот на корисници: Има центар за податоци во Секакус, Њу Џерси и користи само 50 од капацитетот на серверот, што му дава многу простор за развој. InterServer нуди различни опции за хостирање, вклучувајќи споделени, VPS и посветени сервери. Исто така, има политика без договор, така што можете да ја откажете вашата сметка во секое време.

Стандарден и лесен за користење интерфејс: ИнтерСервер интерфејсот за управување со веб хостинг обезбедува стандардна и лесна за употреба платформа за администрирање на вашата сметка за хостирање. Можете да управувате со вашите домени, датотеки, бази на податоци и е-пошта од една локација. Интуитивниот графички интерфејс го олеснува навигацијата и користењето на многуте карактеристики на контролната табла.

InterServer е еден од давателите на веб-хостинг кој сè уште користи cPanel. Компанијата обезбедува квалитетни хостинг услуги повеќе од 18 години. Тие нудат широк спектар на услуги, од заеднички веб хостинг до VPS и посветени сервери.

cPanel е популарна контролна табла која ви овозможува да управувате со датотеките на вашата веб-локација, сметките за е-пошта, базите на податоци и многу повеќе. Постои повеќе од 20 години и го користат милиони луѓе ширум светот.

Ако барате сигурен провајдер кој користи cPanel, InterServer е одлична опција. Тие нудат 24/7 поддршка и имаат широк спектар на планови за избор.

Безбедноста е многу силна: InterServer се грижи за сите суштински работи како што се SSL, резервни копии, заштитен ѕид, скенирање на малициозен софтвер, па дури и враќање од катастрофи. Ова значи дека можете да се фокусирате на вашата веб-страница и нејзината содржина без да се грижите за техничките аспекти. Покрај тоа, InterServer е достапен и има широк спектар на опции за хостирање од кои можете да изберете.

Цени

InterServer нуди некои од најдобрите цени во индустријата за веб хостинг. За дури 2.50 долари / месец, можете да го добиете заедничкиот план за веб-хостинг на InterServer, кој вклучува неограничен простор за складирање и пропусен опсег, бесплатно име на домен, неограничени адреси за е-пошта и мноштво други функции. Можете да заштедите и со пријавување за 6-месечни или годишни планови.

InterServer нуди заеднички решенија за хостирање, во кои секој план го обезбедува истото вклучување, но ресурсите на серверот што се со секој од нив се поголеми. Секој план нуди OpenSSL, автоматски резервни копии, безбедносни карактеристики, бесконечни веб-локации, веб-локација и регионално складирање и сметки за е-пошта, заедно со многу други функции без трошоци за клиентот.

 • Стандардна (2.50$/месец) – Интерсервер е одличен веб-домаќин за мали и средни онлајн продавници бидејќи нуди стандарден хостинг план за 2.50 долари месечно. Овој план е најуниверзалната опција и е совршен за продавници кои штотуку почнуваат. Интерсервер, исто така, нуди широк спектар на функции, како што се неограничен простор за складирање и пропусен опсег, бесплатно име на домен и гаранција за време на работа од 99.9%.
 • Boost 2 (9.95 $/месец) – Boost 2, нашиот најпопуларен и најприфатлив хостинг план, сега доаѓа со повеќе RAM и процесор на серверот за да се справи со уште поголем сообраќај. Со Boost 2, ќе уживате во брзо време на вчитување и многу простор за растење. Плус, ние сме секогаш тука за да ви помогнеме да го извлечете максимумот од вашиот сајт.
 • Boost 4 (19.95 $/месец) – Boost 4 е популарна опција за заеднички хостинг која на корисниците им нуди уште повеќе серверски ресурси од стандардниот пакет. За само 19.95 долари месечно, можете да уживате во неограничен простор за складирање, пропусен опсег и сметки за е-пошта. Покрај тоа, ќе имате пристап до широк спектар на функции и алатки кои ќе ви помогнат да ја изградите и управувате вашата веб-страница. Плус, Boost 4 е поддржан од тим од експерти кои се достапни 24/7 за да ви помогнат со какви било прашања или проблеми со кои може да се соочите. Ако барате сигурно и достапно решение за хостирање, Boost 4 дефинитивно вреди да се размисли.

перформанси

Кога станува збор за хостинг, InterServer е име кое често се споменува. Компанијата работи повеќе од две децении и обезбедува заеднички и VPS хостинг услуги. Иако InterServer можеби не е најмоќниот провајдер таму, тој обезбедува стабилни резултати во изведбата. Конкретно, плановите за заеднички хостинг на компанијата се многу достапни и доаѓаат со широк спектар на функции.

InterServer е веб-хостинг компанија која работи повеќе од 20 години. За 3 месеци, InterServer не функционираше вкупно 10 минути. Тоа е речиси беспрекорно време на работа од 99.99%. InterServer е познат по своите висококвалитетни перформанси за хостирање и доверливост.

InterServer е веб-хостинг компанија која нуди различни услуги, вклучувајќи заеднички хостинг, VPS хостинг и посветени сервери. Неодамна, компанијата одлучи да спроведе експеримент за тестирање на перформансите на своите сервери. Тие користеа WebPageTest.org за да го измерат времето на одговор на нивните сервери од различни локации низ светот. Просечното време на одговор беше 662 ms, што е над просекот на пазарот. Исто така, беше доста трнлив, достигнувајќи врв до 961 ms.

Просечното време на вчитување за веб-страница на WordPress е 2.9 секунди, според една неодамнешна студија. Иако тоа не е страшно, исто така не е нешто за кое се вика од покривот. Всушност, брзините на вчитување на страницата се една од главните причини зошто луѓето избираат да менуваат домаќини.

InterServer е еден од давателите на хостинг кој нуди брзи брзини на вчитување на страници. Всушност, нашата вчитана веб-страница на WordPress за само 2.3 секунди. Тоа е значително побрзо од просечното и значи дека вашата веб-локација ќе работи брзо за вашите посетители.

Друга причина да се избере InterServer е нашата прифатлива цена. Нудиме низа планови кои одговараат на секој буџет и никогаш не наплаќаме скриени такси или вишок. Можете исто така да започнете со нас бесплатно - не е потребна кредитна картичка!

Изберете InterServer за брзи брзини на вчитување страници и прифатливи цени.

InterServer нуди едноставен, економичен веб хостинг за компании кои решиле да се фокусираат на нивната онлајн продажба како дополнителна активност.

Добрите

 • Класичен cPanel интерфејс.
 • Силни безбедносни карактеристики.
 • Имајте многу избори за наплата.

Конс

 • Побавни перформанси на серверот.
 • Лоша услуга за клиенти.

Последни мисли

Како заклучок, има неколку работи што треба да ги имате на ум при изборот на најдобар хостинг за е-трговија за вашиот бизнис. Прво, размислете за големината на вашиот бизнис и неговите потреби. Второ, истражувајте различни хостови и споредете ги нивните карактеристики. И на крај, не заборавајте да поставувате прашања и да читате прегледи пред да донесете одлука. Имајќи ги на ум овие совети, сигурно ќе го најдете најдобриот домаќин за вашиот бизнис за е-трговија.