Избрана Пораки

Најдобар лаптоп под 500 долари

Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Има многу најдобри најдобри лаптопи на пазарот под 500 долари. Толку многу институции преминуваат на онлајн настава, па затоа имањето на најдобрите лаптопи дома - еден со соодветно складирање, перформанси и поврзување - е поклучно од кога било. Иако се достапни бројни најдобри лаптопи, многу од нив се скапи (нов MacBook… продолжи да читаш Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

FacebookTweetPinLinkedIn Секоја година, пролетта е најдобро време за купување на најдобар 65 инчен телевизор под 1000, особено за љубителите на спортот. Мартовското лудило е во тек, НБА плеј-офот се засилува, денот на отворањето и почетокот на сезоната во МЛБ се ближи, а Мастерс, омилениот турнир на љубителите на голфот, се приклучува на кавгата. Спортот е… продолжи да читаш Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, главно видео на Amazon

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

FacebookTweetPinLinkedIn Зошто ви е потребен VPN? Па, има многу причини зошто ќе користите VPN. Денес овде наведовме некои од најдобрите VPN кои ќе ви помогнат во различни борби. Некои луѓе никогаш не сакаат да ја споделат својата IP адреса што ја сакаат анонимно да прелистуваат, ако сте еден од нив… продолжи да читаш 13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

Преглед на алатки за управување со социјалните медиуми на FacebookTweetPinLinkedIn Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми го олеснуваат управувањето со вашиот маркетинг на социјалните медиуми на насочен начин. Тоа е особено важно со оглед на тоа колку пари инвестираат бизнисите во развивање содржини за Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други сајтови за социјални медиуми. Без оглед на индустријата во која се занимавате, распространетоста на социјалните… продолжи да читаш 12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

FacebookTweetPinLinkedIn Преглед на најдобар ERP за мали бизниси Најдобар ERP за мали бизниси е Scoro. Тоа е флексибилно решение кое е рентабилно и скалабилно. Може да ги насочи предните и задни процеси и ги има потребните алатки кои ќе ви помогнат да управувате со критичните области на вашиот бизнис како сметководство, финансии, инвентар, планирање ресурси, платен список, HCM,… продолжи да читаш 11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

Најдобри работни места за работа од дома за секого

Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Работа од дома Работните места се зголемуваат, а социјалното отуѓување го забрзува процесот. Прави и логика. Зошто некој би сакал да чека во сообраќаен шпиц и да оди во канцеларија кога сè што му треба е персонален компјутер и Wifi конекција? Работењето онлајн има неколку предности: Типичен бизнис плаќа околу… продолжи да читаш Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

Прелистајте ги сите објави

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис
4.5/5 - (78 гласови)

Преглед на алатки за управување со социјалните медиуми

Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми го олеснуваат управувањето со вашиот маркетинг на социјалните медиуми на насочен начин.

Тоа е особено важно со оглед на тоа колку пари инвестираат бизнисите во развивање содржини за Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други сајтови за социјални медиуми. Без оглед на индустријата во која сте, распространетоста на сајтовите за социјално вмрежување игра значајна улога во допирањето до вашите потрошувачи, клиенти и читатели.

Сепак, бесмислено е да посветувате време и ресурси за создавање одлични објави на Facebook и твитови ако не знаете како ефикасно да го следите нивното влијание и влијание. Пребројувањето на бројот на следбеници кажува само дел од приказната.

Бизнисите, на пример, обично веруваат дека социјалните медиуми се клучни. Сепак, тие не изгледаат свесни дека публиката на социјалните медиуми не е во трансактивен начин на размислување; така, директната продажба не секогаш функционира освен ако не е временски ограничена. Од друга страна, социјалните медиуми можеби се прилично ефикасна алатка за комуникација за раст на брендот.

Искористувањето на максимумот од избраните платформи за социјални медиуми како дел од целиот ваш онлајн маркетинг план ќе биде суштински аспект на вашиот маркетинг со содржина. Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми се наведени подолу за да го олеснат управувањето со објавувањето, маркетингот и одржувањето на социјалните мрежи.

Список на најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис:

Со порастот на социјалните медиуми, не е изненадување што повеќе мали бизниси ја користат предноста на платформата. Сепак, управувањето со сите објави и ажурирања може да биде застрашувачко за мал бизнис. Во оваа статија, ќе наведеме некои од најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми за малите бизниси. Некои од овие алатки се бесплатни, додека други може да бараат претплата. Сепак, сите од нив имаат карактеристики што го олеснуваат управувањето со вашето присуство на социјалните мрежи.

Најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис:

Тампон

Buffer е кориснички, рафиниран софтвер за управување со социјалните медиуми кој им помага на брендовите, претпријатијата, агенциите и луѓето да привлечат значителен ангажман и резултати на социјалните медиуми.

Тампон е група на вистински луѓе кои споделуваат збир на идеали. Да се ​​биде клиент на Buffer треба да се чувствувате како да имате цел тим кој навива за вас. Бафер сака да бидете успешни на социјалните мрежи! Buffer е целосно управувана услуга што ја користат над 75,000 брендови и бизниси за да генерираат значителен ангажман и резултати на социјалните медиуми. За да ја организирате вашата содржина, да ги анализирате резултатите и да се поврзете со вашата публика, користете го пакетот решенија на Buffer. Buffer им олеснува на маркетерите и тимовите на социјалните медиуми да ја зголемат продуктивноста.

Главни карактеристики:

 • Планирање и распоред на содржина
 • Оптимизација на содржината
 • Управување со работниот тек
 • Карактеристики за известување/аналитика

Позитивни:

 • Директно закажување на Инстаграм
 • Влезно сандаче за содржина на RSS доводи
 • Способност за паузирање на распоредот и објавувањето на социјалните мрежи
 • Предложени медиуми од содржини што би споделувале
 • Преглед на мрежата на Инстаграм
 • Buffer е одлична алатка за организирање на социјалните медиуми.

Конс:

 •  Тоа може да биде едвај функционално понекогаш.
 • Дозволете динамично објавување хаштаг по категорија.

Цена:

 • Суштински: 5 долари месечно
 • Тим: 10 долари месечно
 • Агенција: 100 долари месечно

Ребренди

Rebrandly е едноставна алатка за правење, споделување и управување со брендирани врски. Продавачот им дозволува на бизнисите и луѓето да ги персонализираат и скратуваат врските што ги комуницираат со користење на име на домен по нивен избор.

Корисниците можат да креираат и објавуваат брендирани врски од екстензијата на прелистувачот додека ја истражуваат мрежата со Rebrandly. Корисниците можат да изберат од повеќе од 500 екстензии кога регистрираат ново име на домен со Rebrandly. Добавувачот потоа се справува со целото поставување на корисникот, овозможувајќи му да дистрибуира брендирани врски за само неколку минути. Според продавачот, претпријатијата и луѓето можат да ја зголемат видливоста на нивниот бренд со користење на брендирани врски бидејќи името на брендот е вградено во врската - дури и кога другите го споделуваат. Понатаму, производителот тврди дека тие ја зајакнуваат довербата на врските и дека брендираните врски можат да ги зголемат стапките на кликање до 39% во споредба со конвенционалните кратки URL-адреси.

Главни карактеристики:

 • ОУЗ градител
 • Ретаргетирање на врски
 • Мобилно длабоко поврзување
 • Условно рутирање на URL-то
 • Отворете ја контролата на графиконот
 • Прилагодливи извештаи

Позитивни:

 • телефон за поддршка
 • Управување со повеќе имиња на домени
 • Поврзете аналитика
 • Напредно пренасочување
 • Скратување на врската
 • Брендирани врски

Конс:

 • Уредете повеќе од една врска во исто време.
 • Апликацијата за Android понекогаш се одјавува.

Цена:

 • Стартер: 29 долари месечно
 • Про: 89 УСД месечно
 • Премиум: 499 долари месечно
 • Претпријатие: приспособлива цена

HootSuite

Hootsuite ги овластува социјалните медиуми за организации ширум светот, од најмалите бизниси до најголемите корпорации, со над 200,000 платени сметки и милиони корисници. Интегрирајте ги социјалните мрежи без напор низ вашата организација за да го изградите вашиот бренд, да развиете односи со клиентите и да создадете деловни резултати што се важни за вашите директори.

Hootsuite им помага на брендовите да управуваат со социјалните медиуми преку CPG, финансиите, здравството, технологијата, високото образование и владините услуги од мали бизниси до гигантски корпорации. Добијте пристап до водечките во индустријата сертификати, обука и тренинг за да ви помогнат да ги подобрите резултатите од социјалните мрежи уште побрзо. Hootsuite може да ги подготви корисниците за успех како систем за управување со социјални медиуми преку обезбедување стручни сертификати, обука и обука за социјален маркетинг, социјално слушање и услуги на клиентите.

Главни карактеристики:

 • Кориснички дозволи и привилегии засновани на улоги
 • Водечка генерација
 • Кампањи и промоции
 • Булова пребарување на клучни зборови
 • Анализа на чувства

Позитивни:

 • Мобилен пристап
 • СЛЕДЕЊЕ во реално време
 • Автоматско рутирање и приоритизација
 • Масовно дејство
 • Филтрирање на шум/спам

Конс:

 • Не можам да објавувам директно на LinkedIn
 • Интерфејсот понекогаш може да биде огромен

Цена:

 • Професионален (1 корисник): 42.99 $ месечно
 • Тим (3 корисници): 120.14 долари месечно
 • Претпријатие (5 плус корисник): приспособлива цена

Crowdfire

Системот за управување со социјалните медиуми им овозможува на бизнисите од секаков вид и на фирмите за маркетинг на социјалните медиуми да го зголемат ангажманот на клиентите на многу платформи. Закажете ги сите ваши објави пред време и тие ќе бидат објавени автоматски во оптималните времиња или периоди што ќе ги одредите, заштедувајќи ви многу време и напор! Администраторите исто така можат да креираат персонализирани RSS доводи и да прегледуваат објави на унифициран интерфејс пред да ги објават. Персонализирајте го вашето седиште за сите ваши социјални мрежи автоматски, заштедувајќи ви време и напор за пишување различни позиции за секоја социјална мрежа! Crowdfire се интегрира со различни платформи, вклучувајќи ги LinkedIn, WordPress, Etsy, Shopify, Medium, 500px, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Pinterest, Vimeo итн. како откривање и организирање на содржината.

Главни карактеристики:

 • Управување со повеќе сметки
 • Менаџирање Содржина
 • Автоматско објавување
 • Ангажман на клиенти

Позитивни:

 • Распоред на објавување
 • Мониторинг на социјални медиуми
 • Следење на брендот
 • Известување / аналитика

Конс:

 • Понекогаш е предизвик да се поврзат сметките
 • Процесот може да биде малку долг

Цена:

 • Плус: 7.48 долари месечно
 • Премиум: 37.48 долари месечно
 • ВИП: 74.98 долари месечно

Agorapulse

Тоа е едно од најдобрите решенија за управување со социјалните медиуми за организации и агенции со средна големина кои сакаат подобро да управуваат со нивните активности на Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn и YouTube.

Клиентите можат да ја користат оваа платформа за управување со социјални медиуми за да прикачуваат содржина, да комуницираат со својата публика и да добиваат извештаи од единствена контролна табла што е погодна за корисниците. Секогаш бидете активни во дискусија, која опфаќа коментари, спомнувања, директни/приватни пораки, коментари за реклами на Facebook и коментари за реклами на Instagram, во зависност од социјалната мрежа. Сите планови нудат опции за соработка за управување и доделување ставки во дојдовното сандаче, што го олеснува пристапот до вашето сандаче.

Инстаграм сега ги има следните функции за објавување: притисни известувања за закажување приказни и објави на рингишпил, директно објавување на слики и видео, означување на јавни кориснички имиња, додавање локации на објавите на поединечна активност и многу повеќе.

Јавните споделени календари можат брзо да соберат внес на содржина, а Power Reports може да создава приспособени извештаи за половина од времето.

Главни карактеристики:

 • Мониторинг на социјални медиуми
 • Менаџирање Содржина
 • Менаџмент на кампања

Позитивни:

 • Истории на интеракција со клиентите
 • СЛЕДЕЊЕ во реално време
 • Анализа на конкурент
 • Кориснички дозволи и привилегии засновани на улоги

Конс:

 • Нема можност да се нацрта содржина
 • Ќе биде корисно да се вклучат динамични FB реклами

Цена:

 • Про: 79 УСД месечно
 • Премиум: 159 долари месечно
 • Претпријатие: приспособлива цена

Sendible

Способностите за автоматизација на социјалните медиуми на Sendible го олеснуваат привлекувањето на другите да комуницираат со вас на социјалните мрежи, го зголемуваат вашето следење и започнуваат разговори. Над 30,000 бизниси и агенции го користат унифицираното Приоритетно сандаче, кое им заштедува часови секој ден со консолидирање на најкритичните дискусии од бројни канали во еден пренос. Можете да дадете и вредни и со впечатливи увиди кои го прикажуваат вашиот напредок на социјалните мрежи со извештаи од социјалните мрежи кои се создадени да импресионираат.

Sendible's Compose Box ви овозможува масовно да ги закажувате вашите објави на социјалните мрежи, да ги прегледувате на секоја страница и да објавувате во најдобро време од денот за ангажман. Предлозите за содржини на Sendible ви дозволуваат да пребарувате на интернет за најодличниот материјал за вашата публика, осигурувајќи дека вработувањето и растот се максимизирани.

Главни карактеристики:

 • моќно управување со социјалните медиуми
 • лесно за СММ
 • корпоративни маркетинг тимови
 • дигитални агенции за промовирање

Позитивни:

 • Автоматско објавување
 • Следење на брендот
 • Календар/Систем за потсетување
 • Аналитика на кампањата
 • Алатки за соработка

Конс:

 • Понекогаш закажувањето не успева

Цена:

 • Креатор: 29 долари месечно
 • Влечење: 89 долари месечно
 • Размер: 199 долари месечно
 • Проширување: 399 долари месечно

MeetEdgar

Тој е еден од најпопуларните софтвери за управување со социјални медиуми за мали бизниси и претприемачи. Ние автоматски развиваме и поставуваме ажурирања на социјалните медиуми за вашиот материјал користејќи ги нашите алатки за автоматизација, дури и ако сте стигнале до крајот на редот за содржина.

Конечно е тука, и ние сме воодушевени да објавиме дека MeetEdgar сега го поддржува Instagram! Корисниците сега можат да закажуваат материјали на Инстаграм во нивната сметка на MeetEdgar на ист начин како што ја организираат содржината за Facebook, Twitter и Linkedin! Сè што објавувате со Едгар е зачувано во организирана библиотека и категоризирано, како што се „Цитати“, „Објави на блогови“ и „Качни зборови за мачки“. Можете да додадете наголемо или да ги поврзете со RSS-фидот за да заштедите време.

Направете распоред за Едгар да го следи што ќе го информира кога да објави од секоја категорија. Како резултат на тоа, тој секогаш разбира какви видови ажурирања на статусот треба да објавува, автоматски споделувајќи ја соодветната мешавина на содржина. Разбира какви типови на ажурирања на статусот треба да се објавуваат во кога, автоматски пренесувајќи ја соодветната комбинација на содржина.

Главни карактеристики:

 • Повеќеканален маркетинг
 • Распоред на објавување
 • Известување / аналитика
 • Мониторинг на социјални медиуми

Позитивни:

 • Дизајниран за бизниси од сите големини
 • Платформа за закажување социјални медиуми базирана на облак
 • Облак, SaaS, распоредување базирано на веб

Конс:

 • Следењето на коментарите не е достапно

Цена:

 • Годишен план на Еди: 24.91 долари месечно
 • Годишен план на Едгар: 41.58 долари месечно

Sprout Social

Се-во-едно решението за социјално управување на Sprout Social им овозможува на нашите клиенти да извлечат повеќе од нивната стратегија за социјалните медиуми. Поврзете се со публиката поефективно, оптимизирајте ги операциите за објавување, соработувајте во реално време и трансформирајте ги социјалните податоци во акционо знаење во обем. Водечките агенции и бизниси, како што се Hyatt, Ogilvy, Leo Burnett, Evernote и Microsoft, ги користат решенијата за социјално солидно управување на Sprout Social.

Sprout ја прави администрацијата на социјалните медиуми, известувањето, објавувањето, поддршката на клиентите, ангажирањето и многу полесно за бизнисите. Sprout е посветен да нуди постојана вредност за сите корисници преку обезбедување успех на клиентите и техничка помош. Според продавачот, секоја компанија, без оглед на големината или индустријата, може да очекува посветено вградување и брза имплементација за да им помогне да ја реализираат вредноста побрзо и со помалку застој.

Главни карактеристики:

 • Анализа на чувства
 • Филтрирање на шум/спам
 • Насочување на публиката
 • Насочување на публиката

Позитивни:

 • Лесен за навигација во корисничкиот интерфејс
 • Едноставен календар за објавување лесен за корисниците
 • Силна аналитика и извештаи

Конс:

 • Цената е малку скапа
 • Нема мајчин поддршка

Цена:

 • Стандард: 89 долари месечно
 • Професионално: 149 долари месечно
 • Напредно: 249 долари месечно

Копче

CoSchedule е врвен снабдувач на календари за содржина, оптимизација на содржина и производи за маркетинг образование во маркетинг секторот. Со софтверот за управување со маркетинг проекти од CoSchedule Marketing Suite, единствениот метод за организирање на целиот ваш маркетинг на едно место, можете да завршите повеќе за помалку време. Со една платформа за преземање контрола врз вашиот работен тек и здружување на вашиот тим, можете да завршите повеќе работа, да испорачате проекти на време и да ја докажете вашата вредност.

CoSchedule е најбрзорастечкото маркетинг софтверско решение за средниот пазар и деловните претпријатија, со 5,000+ клиенти ширум светот, според листата на Inc. 5000. CoSchedule е една од најбрзо растечките и највредните организации што ги предлагаат нејзините клиенти, како што е препознаено од Inc. 5000, Gartner's Magic Quadrant и G2Crowd.

Главни карактеристики:

 • Одлично како организациска алатка.
 • Директна синхронизација со WordPress.
 • Масен интерфејс.

Позитивни:

 • Следење на задачи
 • Распоред на состаноци
 • Распоред на социјалните мрежи
 • Едноставни совети за оптимизација

Конс:

 • Може да биде малку скапо

Цена:

 • Про: 29 УСД месечно
 • Бизнис: приспособлива цена

Социјал Пилот

Со контролирано планирање на објави и неколку други иновативни функции, можете да управувате со сите ваши клучни профили на социјалните медиуми на една платформа и да ја оптимизирате ефикасноста на социјалните медиуми. Помалите компании и дигитални фирми можат да го користат SocialPilot за закажување и маркетинг на социјалните медиуми. Закажете објави на Facebook, Twitter, LinkedIn, Google My Business, Pinterest, Instagram, TikTok, Tumblr и VK, меѓу другите платформи за социјални медиуми.

SocialPilot обезбедува унифицирана платформа за управување со многу канали за социјални медиуми и објавување за сите. Продавачот тврди дека најкритичните елементи на SocialPilot се аналитиката и известувањето, Тимската комуникација и администрацијата на клиентите. Овие карактеристики им овозможуваат на корисниците да даваат задачи и да ја прегледуваат работата на нивните тимови додека истовремено управуваат со различни клиенти.

Главни карактеристики:

 • Управување со работниот тек
 • Анализа на успехот на кампањата
 • Продолжување на прелистувачот

Позитивни:

 • Мобилен пристап
 • Управување со клиенти
 • Содржина маркетинг

Конс:

 • Бесплатниот план не е целосен

Цена:

 • Агенција: 127 долари месечно
 • Студио: 85 долари месечно
 • Мал тим: 42.5 долари месечно
 • Претпријатие: приспособлива цена

MavSocial

MavSocial е комплетна платформа за управување со социјалните медиуми и рекламирање за компании, корпорации и агенции. Единствената платформа за социјални медиуми која ви овозможува да креирате, управувате, ангажирате и известувате за органска и платена активност на социјалните медиуми на сите главни мрежи. MavSocial е платформа за управување со визуелна содржина, објавување и рекламирање на социјалните медиуми за компании и агенции. Различни модули ја сочинуваат платформата.

Маркетарите може да собираат и складираат содржини, да закажуваат и автоматизираат објавувања, да развиваат и управуваат со реклами, да комуницираат со публиката, да ги слушаат трендовите во индустријата, да даваат податоци и да соработуваат со колегите што ја користат платформата. Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn, Google Business Profiles, Tumblr и WeChat се поддржани од MavSocial.

Главни карактеристики:

 • Сегментација на клиенти
 • Профил
 • Филтрирање клучни зборови
 • Управување со повеќе сметки
 • Распоред на објавување

Позитивни:

 • Објавување и управување со социјалните медиуми
 • Раздвојување на кампањата
 • Обезбедува остроумна аналитика

Конс:

 • Корисничко искуство - не е 100% интуитивно

Цена:

 • Напредно: 19 долари месечно
 • Про: 78 УСД месечно
 • Бизнис: 199 долари месечно
 • Претпријатие: приспособлива цена

еКлинчер

Системот eclincher е дизајниран за бизниси кои бараат едноставен, но ефикасен начин за управување со досегот на интернет, репутацијата и растот на нивниот бренд. Предлози за содржина и бесплатни медиумски средства во живо дојдовно сандаче за интеракција на сите канали и типови пораки, пост-уредување, распоредувач и визуелен календар, пост-засилување, следење со доводи во живо, паметни редици и автоматско објавување, аналитика и извештаи, тимска соработка и работните текови, мобилната апликација се некои од најпопуларните функции. И секогаш има некој таму да ви помогне, 24 часа на ден, седум дена во неделата.

Гарантирано да го зголеми вашето присуство на социјалните мрежи, рентабилност и досег. Агилен тим со врвна технологија и посветен тим за поддршка достапен 24 часа на ден, седум дена во неделата. Редовно додавајте вредност и карактеристики за да можете подобро да ја извршите вашата стратегија

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google My Business, YouTube, Pinterest, Google Analytics, Canva, Wave Video, Zendesk и повеќе сертифицирани eclincher партнери.

Главни карактеристики:

 • Кампањи за социјални медиуми
 • Визуелен календар и распоредувач
 • Автоматско објавување со паметни редици
 • Автоматско објавување со RSS доводи

Позитивни:

 • Закажување и дуплирање
 • UTM кодови
 • Известување
 • Автоматско објавување со редици

Конс:

 • Донекаде недостасува интуитивност

Цена:

 • Основно: 59 долари месечно
 • Премиер: 119 долари месечно
 • Агенција: 219 долари месечно

Zoho

Кога ќе изберете Zoho, добивате повеќе од само еден производ или цврсто интегриран пакет. Ќе забележите дека ние сме посветени на подобрување и усовршување на вашето искуство. Ќе имате корист и од нашата непоколеблива посветеност на вашето целосно задоволство. Zoho е посветен да ви даде најмногу вредност за вашите пари. Секогаш ни се чинеше контраинтуитивно да им наплаќаме на клиентите дополнително за привилегијата за маркетинг. Ги одржуваме нашите цени ниски со тоа што ги одржуваме трошоците за стекнување клиенти ниски и ги пренесуваме заштедите на нашите корисници.

Ние не ги принудуваме нашите продавачи да ве туркаат затоа што имаме пријателска продажна стратегија. Ние не се обидуваме постојано да ве продаваме или да ја купиме вашата лојалност со повеќегодишни договори. Знаеме дека овој модел функционира бидејќи нашиот раст постојано ги надминува нашите конкуренти.

Главни карактеристики:

 • Интеграција на водечки реклами
 • zShare екстензија на прелистувачот
 • Канва интеграција
 • Интеграција на Zoho Desk
 • Интеграција на Zoho CRM

Позитивни:

 • Објавување ознаки во платформата
 • Обезбедува едноставна и сложена аналитика
 • означување на објавите во платформата
 • Интуитивна мобилна апликација

Конс:

 • Не дозволува споделување објави помеѓу брендови
 • Синхронизацијата од Фејсбук треба да биде почиста на страната Мета

Цена:

 • Стандард: 10 долари месечно
 • Професионално: 30 долари месечно
 • Премиум: 40 долари месечно

Outlook

Социјалните медиуми обезбедуваат брз пристап до повеќе од половина од светското население, што е значајно. Пред да одлучите за најдобриот маркетинг софтвер, размислете што сакате да постигнете и кои карактеристики најдобро одговараат на вашите потреби. Баферот, на пример, може да биде едноставен начин за закажување повеќе објави ако сте влијателен човек на социјалните медиуми кој бара да генерира пари на Инстаграм. Баферот може да биде одлична алатка за зголемување на вашите следбеници на социјалните мрежи доколку сте мал бизнис.

Имајќи го сето ова на ум, обидете се да ја донесете најдобрата одлука за вашата компанија. Сите алатки на оваа листа нудат бесплатен пробен период, овозможувајќи ви да ги испробате нивните способности пред да направите конечен избор.