Избрана Пораки

Најдобар лаптоп под 500 долари

Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Има многу најдобри најдобри лаптопи на пазарот под 500 долари. Толку многу институции преминуваат на онлајн настава, па затоа имањето на најдобрите лаптопи дома - еден со соодветно складирање, перформанси и поврзување - е поклучно од кога било. Иако се достапни бројни најдобри лаптопи, многу од нив се скапи (нов MacBook… продолжи да читаш Најдобар лаптоп под 500 долари во 2022 година

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

FacebookTweetPinLinkedIn Секоја година, пролетта е најдобро време за купување на најдобар 65 инчен телевизор под 1000, особено за љубителите на спортот. Мартовското лудило е во тек, НБА плеј-офот се засилува, денот на отворањето и почетокот на сезоната во МЛБ се ближи, а Мастерс, омилениот турнир на љубителите на голфот, се приклучува на кавгата. Спортот е… продолжи да читаш Најдобар 65-инчен телевизор под 1000 долари за купување денес

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, главно видео на Amazon

13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

FacebookTweetPinLinkedIn Зошто ви е потребен VPN? Па, има многу причини зошто ќе користите VPN. Денес овде наведовме некои од најдобрите VPN кои ќе ви помогнат во различни борби. Некои луѓе никогаш не сакаат да ја споделат својата IP адреса што ја сакаат анонимно да прелистуваат, ако сте еден од нив… продолжи да читаш 13 Најдобра VPN за стриминг на Netflix, Amazon Prime видео, Hulu и многу повеќе

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

Преглед на алатки за управување со социјалните медиуми на FacebookTweetPinLinkedIn Најдобрите алатки за управување со социјалните медиуми го олеснуваат управувањето со вашиот маркетинг на социјалните медиуми на насочен начин. Тоа е особено важно со оглед на тоа колку пари инвестираат бизнисите во развивање содржини за Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други сајтови за социјални медиуми. Без оглед на индустријата во која се занимавате, распространетоста на социјалните… продолжи да читаш 12 најдобри алатки за управување со социјалните медиуми за мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

FacebookTweetPinLinkedIn Преглед на најдобар ERP за мали бизниси Најдобар ERP за мали бизниси е Scoro. Тоа е флексибилно решение кое е рентабилно и скалабилно. Може да ги насочи предните и задни процеси и ги има потребните алатки кои ќе ви помогнат да управувате со критичните области на вашиот бизнис како сметководство, финансии, инвентар, планирање ресурси, платен список, HCM,… продолжи да читаш 11 Најдобар ERP за почеток на мал бизнис

Најдобри работни места за работа од дома за секого

Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

FacebookTweetPinLinkedIn Работа од дома Работните места се зголемуваат, а социјалното отуѓување го забрзува процесот. Прави и логика. Зошто некој би сакал да чека во сообраќаен шпиц и да оди во канцеларија кога сè што му треба е персонален компјутер и Wifi конекција? Работењето онлајн има неколку предности: Типичен бизнис плаќа околу… продолжи да читаш Најдобра работа од дома за секого во 2022 година

Прелистајте ги сите објави

Откријте ги Топ 10-те најдобри замрзнати пици на сите времиња!

најдобрите замрзнати пици
4.7/5 - (12 гласови)

Кога повеќето луѓе мислат на пица, мислат на топла, свежа пита директно од рерната. Сепак, замрзнатите пици можат да бидат исто толку вкусни - а понекогаш дури и подобри - од нивните колеги за носење.

Всушност, на пазарот има голем број одлични замрзнати пици кои вреди да се пробаат. Некои од нашите омилени се пицата DiGiorno Crispy Flatbread и Red Baron Classic пицата. И двете од овие пици се крцкави и вкусни, со додатоци кои вклучуваат феферони, колбаси и печурки.

Доколку барате нешто малку поинакво, ви ја препорачуваме и Totino's Party Pizza. Оваа пица е направена со мини феферони и е совршена за кога сакате нешто мало и како закуска. Плус, тоа е само 160 калории по порција!

Кога станува збор за пица, нема потреба да се задоволувате со замрзната пита од самопослуга. Тестирачите на вкус ги земаа примероците од секоја сорта замрзната пица што се продава во големите продавници и ги рангираа најдобрите од купот.

За усогласеност, секоја основа за пица ја загреавме според упатствата на кутијата, но ако сакате да постигнете вкус што е можно поблиску до пицерија, печете ја во фритеза за воздух. Загреаниот проток на воздух ќе го зарумени сирењето, давајќи му крцкава текстура на дното и кората.

Како ги избравме замрзнатите пици

Кога станува збор за најдобрите замрзнати пици, имаме неколку омилени. Ги земавме примероците од сите врвни брендови и гласавме за нашите омилени. Гласовите беа преброени и ова се победниците!

Нашиот избор број еден е пицата DiGiorno Rising Crust. Овие пици се вкусни и имаат совршена кора. Исто така е многу прифатлива.

Нашиот втор избор е калифорниската пица Кујна Крцкава пица со тенка кора. Оваа пица е исто така многу прифатлива и има одличен вкус. Совршена е за оние кои сакаат пица со тенка кора.

Конечно, нашиот трет избор е Totino's Party Pizza. Оваа пица е совршена за забави или кога сакате многу пица за ниска цена.

Идеална замрзната пица

Најдобро замрзнатата пица има вкусна, разџвакана кора, лут, светол сос од домати и пожелно количество кашкавал сирење. Исто така е едноставно за подготовка. Секако, можете да ја облечете вашата замрзната пица со мноштво други додатоци, но во овој случај, сакав пицата само со сирење да има свој силен вкус.

На готова брза

Кога барате замрзната пица, можете да најдете заштеди многу пари во локалниот супермаркет. Со некои истражувања, тој/таа може да открие навистина огромна зделка за готовина. (Имајте на ум дека цените може да варираат.)

Оваа статија е темелно прегледана од нејзиниот првичен датум на објавување за точност, достапност и рамнотежа. Стоиме зад нашите најдобри избори во врска со замрзнатата пица.

Значи, да не чекаме наоколу. Подгответе ја рерната за вкусни замрзнати пици!

Barstool Sports One Bite пица

Еден залак пица

Tombstone Roadhouse Loaded Double Down Deluxe Pizza

Премиум феферони, италијански колбас

Црвениот барон класична кора феферони пица

Класична пица со феферони со кора

Пица со сирење на Ејми

Омилен за целото семејство

Пица пеперони на Тони

ПИЦА ПЕПЕРОНИ СТИЛ НА ПИЦЕРИЈА НА TONY

На пазарот има многу различни видови замрзнати пици, но не сите се продаваат подеднакво добро. Некои пици се значително попопуларни од другите, а денес ќе ги погледнеме најпродаваните замрзнати пици.

Една од најпопуларните замрзнати пици е класичната пица со сирење. Ова едноставно јадење го сакаат луѓе од сите возрасти и не е изненадување што е една од најпродаваните замрзнати пици. Друга популарна пица е пицата со феферони, која е класичен американски омилен. И, конечно, тука е врвната пица, која ги комбинира сите ваши омилени додатоци во една вкусна пита.

Значи, кои замрзнати пици се најпродавани? Одговорот може да ве изненади!

Barstool Sports One Bite пица

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 12g0%
Вкупно јагленихидрати 40g0%
Диететски влакна 3 g; 250 mg; 2.7 mg; 130 mg9%
Протеини16g

Дејв Портној, основачот на пицата One Bite, посетил стотици пицерии низ целата земја, јадејќи и оценувајќи ја секоја пица, парче по едно. Денес, ви го носиме изборот број 1 на Дејв за совршена пица за загревање и послужување, направена за да ви овозможи навистина автентично искуство во пицеријата во секој залак! Секоја пица со еден залак 5 сирења започнува со италијанска кора печена на камен, се прелива со солени сос направени со зрели домати, маслиново масло, билки и зачини, а се завршува со мешавина од рендана моцарела, чедар, проволоне. Пармезан и Фонтина.

Tombstone Roadhouse Loaded Double Down Deluxe Pizza

Количина од порција% Дневна вредност*
Калории30g
Вкупно масти 18g28%
Холестерол 45mg45%
Вкупно јагленихидрати 21g7g

Загрејте ја рерната на 400° F. Ја отстранува пицата од превиткување и картонска кутија. Ставете ја пицата директно на централната решетка (од 6 до 8 инчи од дното на рерната). Печете ја пицата 25 до 26 минути или додека кашкавалот не се стопи и рабовите не поруменат. Поставките на секоја рерна може да се разликуваат, а по потреба може да се направат промени во времето и температурата на готвење. Надгробната пица ќе се зготви топла. Почекајте најмалку пет минути пред да го послужите.

Сицилијанската пица Screamin's Revenge Cheese на Беси

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 14g18%
Вкупно јагленихидрати39g14%
Диетални влакна39%
Протеини17g

Чувајте ги замрзнати. Гответе темелно. Инструкции за печење: Не ја одмрзнувајте пицата пред печењето. Не јадете пица без печење. Поради уникатните состојки, преливите можеби се поместени. Отстранете ја пицата од целото пакување. За оптимална пица, искуството ја проверува пицата на 15 минути. Печете додека не се стопи сирењето и кората не порумени. За покрцкава кора, печете дополнително време. Печките може да се разликуваат, ве молиме потпирајте се на изгледот на кората.1. Загрејте ја рерната на 425°F.2. Ставете ја замрзнатата пица на централната решетка.3. Печете 17-19 минути.4. Јадете и напаѓајте ги вашите вкусови.

Црвениот барон класична кора феферони пица

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 18g28%
Вкупно јагленихидрати 39g13%
Диететски влакна 2гр7%
Протеини15g

Сите знаеме дека замрзнатата пица не е најдобра, но понекогаш тоа е се што имате. И понекогаш сакате нешто друго освен стандардните феферони или сирење. Значи, што е следното најдобро нешто? Red Baron Classic Crust Pepperoni Pizza, се разбира! Има вкусен вкус на феферони и крцкава кора што го прави да се издвојува од останатите. Плус, со само 3.98 долари по пица, тоа е одлична вредност за вашите пари. Затоа, ако сте расположени за замрзната пица, пробајте ја пицата Red Baron Classic Crust Pepperoni!

Ако сте како повеќето луѓе, мислите дека пицата е мрсна, нездрава храна. Но, тоа не е секогаш случај. Некои пици се полни со здрави состојки и се изненадувачки нискокалорични. За жал, тие пици често е тешко да се најдат.

За среќа, сето тоа се менува откако ќе залакнете во неговиот лут сос со свеж вкус и крцкава, густа кора. Црвениот барон класичен феферони пица е една таква пица. Направено е со вистински феферони и вкусен сос кој пука со вкус. И со само 310 калории по порција, тоа е начин без чувство на вина да ги задоволите вашите желби за пица.

Како што го земате првиот залак од пицата Red Baron Classic Crust Pepperoni, веднаш ќе бидете погодени од вкусниот вкус на феферони. Пицата е надополнета со вкусни феферони, што го прави лесно да се помеша со вид на испорака. ТОЛКУ е добро! Класичната кора е совршена за потопување во сосот, а феферони ја даваат вистинската количина на зачин. Без разлика дали сте расположени за брза закуска или за забава со пица, оваа пита сигурно ќе ве задоволи.

Пица со сирење на Ејми

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 12g18%
Заситена маст 5g25%
Транс масти0g
Холестерол 15.00mg5%
Натриум 590mg25%
Вкупно јагленихидрати 33g11%
Диетални влакна 2g8%
Шеќери 4g
Протеини 12g20%

Amy's Cheese Pizza е популарна пица со сирење што може да се најде во многу продавници за храна. Оваа пица со сирење е малку на помала страна, но ја надополнува со вкусен, силен вкус. Кората е тенка и крцкава, а сирењето е совршено стопено. Оваа пица со сирење дефинитивно вреди да се проба!

Пицата со сирење Ејми е една од најпопуларните ставки на менито. Нејзината кора е прекрасно џвакачка и, во комбинација со богатиот сос од домати, имате многу задоволувачка и пријатна пица за уживање.

Како пица со сирење, треба да очекувате сирењето да биде со врвен квалитет и токму тоа е. Растопен низ целата пита, сирењето е вкусно и жилаво. Без разлика дали ја сакате вашата пица со феферони или колбаси, или едноставно со сирење, оваа пица нема да ве разочара.

Пица пеперони на Тони

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 14.00000g18%
Заситени масти 7g33%
Транс масти 0g0%
Холестерол 30mg10%
Натриум 620mg27%
Вкупно јагленихидрати 38.00000g14%
Диетални влакна 2g6%
Шеќери 6g2%
Вклучува додадени шеќери1g
Протеини 12.00000g
Витамин А6%
Витамин Ц2%
Калциум 190mg15%
калиум 270mg6%
Железо 2.4mg15%
Витаминот D0mcg0%

Пеперони пицата Тони е локален омилен во малиот град Керол, Ајова. Пицата е направена со свежи состојки и има вкусен вкус на феферони. Tony's е отворен само во петок и сабота, па кога локалните жители ќе слушнат дека Tony's е отворен, тие се собираат во малата пицерија за парче (или две) од нивната омилена пица.

Ако Тони се чувствува дарежлив, може да ви дозволи да споделите дел од неговата пица. И ако го направи тоа, ќе бидете пријатно изненадени. Неговата пица е толку добра што нема да сакате да ја споделите сето тоа, но ќе бидете среќни што треба да пробате парче. Затоа, следниот пат кога ќе бидете во Керол, Ајова, не заборавајте да застанете кај пицата Тони за парче рај!

Tony's Pizza е мала продавница за пица лоцирана во срцето на центарот на Лексингтон. Тоа не е вашето просечно гурманско место за пица, но е исклучително вкусно и прифатливо. Пицата со феферони ми е личен омилен - сосот е вкусен, а кората е тенка и крцкава. Цените се исто така многу разумни, што е секогаш плус.

Кога ќе ја погледнете кутијата и замрзнатата пица внатре, нема да имате најголеми очекувања. Пицата е мала, а на неа едвај има феферони. Сепак, откако ќе залакнете, ќе бидете пријатно изненадени. Пицата е всушност навистина добра, со убава кора и многу феферони. Пеперони пицата Тони можеби не изгледа многу, но вреди да се проба.

Пеперони пицата Тони е класика со причина. Преливот со феферони и сирењето даваат вкус што не може да се победи. Тоа е сè што сакате од традиционалната пица со феферони. Кората е секогаш крцкава, а сосот е вистинската количина на слатко и луто. Без разлика дали ја јадете дома или земате пита додека се враќате дома од работа, Tony's Pepperoni Pizza е секогаш добра одлука.

ДиЏиорно Оригинална пица со четири сирења со зголемена кора

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 10g13%
Заситени масти 4.5 гр23%
Транс масти0.0 гр
Холестерол 25.0mg8%
Натриум 670.0mg29%
Вкупно јагленихидрати 37g13%
Диетални влакна 2.0 гр4%
Шеќери 5g6%
Вклучува додадени шеќери3.0 гр
Протеини 16g19%
Витамин А0%
Витамин Ц10%
Калциум 230.0mg20%
калиум 130.0mg2%
Железо 2.4mg15%
Витаминот D0.0mcg0%

DiGiorno Original Rising Crust Four Cheese Pizza е вистинска легенда во светот на замрзнатите пици. Оваа пица постои со години и сè уште е една од најпопуларните замрзнати пици на пазарот. DiGiorno Original Rising Crust Four Cheese Pizza има вкусна мешавина од четири сирења која вклучува моцарела, пармезан, азијаго и романо сирења. Плус, нараснатата кора дава крцкава текстура и вкусен вкус што сигурно ќе ве задоволи.

Оваа пица е одличен избор доколку барате нешто вкусно и утешно. Сосот е сладок и вкусен, а кората е мека и тестена - совршена за залак или два. Плус, преливот со сирење сигурно ќе ги задоволи љубителите на сирење насекаде. Ако барате вкусна пица што ќе се најде на место, не гледајте подалеку од пицата со четири сирења на ДиЏиорно.

Ако сакате брзо поправка на пица, DiGiorno Original Rising Crust Four Cheese Pizza е одличен избор. Има потенка кора од другите наши производи, а вкусовите му се малку послаби, но кога се јаде топло надвор од рерната, сепак е вкусна и удобна опција. Оваа пица е прелиена со моцарела, рикота, пармезан и сирења Азијаго.

Сопствената тенка и крцкава врвна пица на Њумен

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 18g23%
Заситен Масти 8g40%
Транс масти 0g
Холестерол 40.00mg13%
Натриум 950mg41%
Вкупно јагленихидрати 38g14%
Диетални влакна 1g4%
Шеќери3g
Протеини 16g
Калциум 197.00mg15%
калиум 187mg4%
Железо 2mg10%
витаминот Д 0.00mcg0%

Newman s Own Thin & Crispy Supreme Pizza е една од подобро замрзнатите пици што сум ги пробал. Има тенка и крцкава кора која не е премногу густа, ниту премногу тенка, а преливите се во изобилство. Сосот е вкусен без да биде премногу кисел, а сирењето убаво се стопи. Генерално, оваа пица има многу свеж вкус и речиси заборавам дека е замрзната.

Newman s Own Thin & Crispy Supreme Pizza е една од подобро замрзнатите пици што сум ги пробала. Зеленчукот и додатоците на оваа пица имаат исклучително свеж вкус, особено за замрзната пица. Исто така, постои одреден зачин кој влегува, но не е премногу моќен. Генерално, навистина уживав во оваа пица и би ја препорачал на другите.

Newman's Own Thin & Crispy Supreme Pizza е задолжителна проба за љубителите на пица. Се одликува со импресивно тенка и крцкава кора, како и вкусни додатоци како феферони, колбаси и печурки. Врховната пица е исто така великодушно покриена со сирење, што ја прави екстра вкусна. Уште повеќе, Newman's Own го донира целиот свој профит во добротворни цели, за да се чувствувате добро кога ќе се препуштите на оваа вкусна пита.

Newman s Own Thin & Crispy Supreme Pizza е одлична пица за оние кои не сакаат многу сирење или густа кора. Има кора тенка како хартија и речиси и да нема сирење. Единствениот недостаток е тоа што пицата не е многу заситена и нема многу вкусови.

Пица со кора од леблебија со четири сирења, 10.9 oz

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 16.00000g21%
Заситени масти 7 g35%
Транс масти0g
Холестерол 20mg7%
Натриум 630mg27%
Вкупно јагленихидрати 48.00000g17%
Диететски влакна 7гр44%
Шеќери 4g0%
Вклучува додадени шеќери 0g
Протеини 17.00000g34%
Калциум 330 мг25%
Калиум 650 мг14%
Железо 3 мг17%
Витамин Д4 mcg20%

Banza's Four Cheese Chickpea Crust Pizza е совршено решение за секој кој бара кора за пица без глутен. Направена со наут, оваа пица е преполна со протеини и влакна, што ја прави здрава и вкусна опција. Кората се прелива со сирења од моцарела, пармезан, романо и азијаго, како и феферони за класичен вкус на пица.

Пица со кора од леблебија со четири сирења Banza е вкусна пица која се прави со моцарела, бел чедар, проволоне и пармезан. Оваа пица е совршена за луѓе кои бараат здрава алтернатива на традиционалните кори за пица. Пица со кора од леблебија од Banza Four Cheese се прави со наут, кој е добар извор на протеини и влакна. Оваа пица е исто така без глутен и веганска.

Banza, прехранбена компанија позната по своите производи од тестенини на база на наут, се впушти во просторот за пица со својата пица со четири сирења од наут. Пицата се прави со кора од наут, сос од домати, моцарела, пармезан, азијаго и сирења Романо. Со 10.9 унци и со 17 грама протеини по порција, пицата е здрава и срдечна опција за оние кои бараат брз оброк. Пицата може да се готви во рерна или во микробранова печка, што ја прави погодна за секоја пригода.

Кората е направена со брашно од леблебија од Banza што ја прави богата со протеини и влакна. Пицата е исто така без глутен и веганска.

Пица Sonoma Flatbreads Ultimate Four Cheese, кутија од 9.32 oz

Количина од порција% Дневна вредност*
Вкупно масти 17g22%
Заситени масти 10g50%
Транс масти 0g
Холестерол 65mg22%
Натриум 670mg29%
Вкупно јагленихидрати 11g4%
Диетални влакна 5g18%
Шеќери 4g2%
Вклучува додадени шеќери1g
Протеини 30g
Калциум 737mg60%
калиум 306mg6%
Железо 2mg10%
витаминот Д 0mcg0%

Ако сте на кето диета, ќе ви се допадне Sonoma Flatbreads' Ultimate Four Cheese Pizza. Оваа кутија од 9.32 унци содржи шест лебници со само 6 g нето јаглехидрати по порција. Пицата е направена со вкусна комбинација од моцарела, пармезан, чедар и сино сирење. Совршен е за брз и лесен оброк во секое време од денот.

Пица со четири сирења на Sonoma Flatbreads е совршен избор. Со 30 грама протеини по порција, оваа пица е одличен извор на исхрана за спортистите и фитнес ентузијастите. Вкусната комбинација од четири типа сирење - моцарела, фонтина, чедар и горгонзола - го прави вистинско задоволство на толпата. И со само 9.32 унци по кутија, тој е совршен за грицкање во движење.

Направена со карфиол, оваа кора предизвикува зависност како кесичка чипс и ја редефинира совршената кора за пица.

Последни мисли

Како заклучок, замрзнатите пици може да бидат одличен, брз и лесен оброк што може да ги измами вашите пупки за вкус да мислат дека сте го направиле сами. Со толку многу различни брендови и вкусови за избор, сигурно ќе има таков што одговара на вашите потреби и вкусови. Погрижете се да ги набавите вашите омилени замрзнати пици за оние напорни ноќи кога немате време да готвите.