Postime Featured

Laptopi më i mirë nën 500 dollarë në 2022

Ka shumë laptopë më të mirë më të mirë nën 500 dollarë në treg. Kaq shumë institucione kalojnë në mësimin online, kështu që të kesh laptopët më të mirë në shtëpi – një me ruajtje, performancë dhe lidhje adekuate – është më e rëndësishme se kurrë. Edhe pse shumë laptopë më të mirë janë në dispozicion, shumë prej tyre janë të shtrenjtë (një MacBook Pro i ri… Vazhdo te lexosh Laptopi më i mirë nën 500 dollarë në 2022

Televizori më i mirë 65 inç nën 1000 dollarë për t'u blerë sot

Çdo vit, pranvera është koha më e mirë për të blerë një televizor më të mirë 65 inç nën 1000, veçanërisht për adhuruesit e sportit. Mars Madness është duke u zhvilluar, Playoff-et e NBA-së po rriten, dita e hapjes dhe fillimi i sezonit MLB po afron, dhe Masters, turneu i preferuar i tifozëve të golfit, po i bashkohet grindjes. Sportet janë gjithashtu… Vazhdo te lexosh Televizori më i mirë 65 inç nën 1000 dollarë për t'u blerë sot

13 VPN më e mirë për transmetimin e Netflix, video prime në Amazon, Hulu dhe shumë më tepër

Pse keni nevojë për VPN? Epo, ka shumë arsye që do të përdorni një VPN. Ne renditëm disa nga VPN-të më të mira këtu sot të cilat do t'ju ndihmojnë në beteja të ndryshme. Disa njerëz kurrë nuk duan të ndajnë IP-në e tyre që duan të shfletojnë në mënyrë anonime, nëse jeni një prej tyre dhe… Vazhdo te lexosh 13 VPN më e mirë për transmetimin e Netflix, video prime në Amazon, Hulu dhe shumë më tepër

12 Mjetet më të mira të menaxhimit të mediave sociale për biznesin e vogël

Përmbledhje e mjeteve të menaxhimit të mediave sociale Mjetet kryesore të menaxhimit të mediave sociale e bëjnë të thjeshtë menaxhimin e marketingut të mediave sociale në një mënyrë të synuar. Është veçanërisht thelbësore duke pasur parasysh se sa para investojnë bizneset në zhvillimin e përmbajtjes për Facebook, Twitter, Instagram dhe faqe të tjera të mediave sociale. Cilado qoftë industria në të cilën jeni, mbizotërimi i rrjeteve sociale… Vazhdo te lexosh 12 Mjetet më të mira të menaxhimit të mediave sociale për biznesin e vogël

11 ERP më e mirë për fillimin e biznesit të vogël

Përmbledhje e ERP-së ​​më të mirë për bizneset e vogla ERP më e mirë për bizneset e vogla është Scoro. Është një zgjidhje fleksibël që është me kosto efektive dhe e shkallëzueshme. Mund të thjeshtojë proceset e përparme dhe të pasme dhe ka mjetet e nevojshme për t'ju ndihmuar të menaxhoni fushat kritike të biznesit tuaj si kontabiliteti, financat, inventari, planifikimi i burimeve, lista e pagave, HCM dhe… Vazhdo te lexosh 11 ERP më e mirë për fillimin e biznesit të vogël

Punët më të mira të punës nga shtëpia për të gjithë në 2022

Puna nga shtëpia Punët po rriten dhe tjetërsimi social po e përshpejton procesin. Bën edhe logjikë. Pse dikush do të dëshironte të presë në trafikun e orëve të pikut dhe të shkojë në një zyrë kur gjithçka që kërkon është një kompjuter personal dhe një lidhje Wi-Fi? Puna në internet ka disa përparësi: Një biznes tipik paguan rreth 11,000 dollarë… Vazhdo te lexosh Punët më të mira të punës nga shtëpia për të gjithë në 2022

Shfletoni të gjitha postimet

8 makinat qepëse më të mira për fillestarë dhe ekspertë!

Makina qepëse më e mirë për një fillestar ka të ngjarë të jetë një model i nivelit fillestar. Ai do të ketë veçori bazë si një ndërfaqe me 3 butona dhe një thurje zigzag. Ndërsa bëheni më me përvojë, mund të dëshironi të investoni në një makinë të nivelit më të lartë, por për shumicën e njerëzve, një model i nivelit më të ulët do të mjaftojë. Disa makina madje kanë aplikacion… Vazhdo te lexosh 8 makinat qepëse më të mira për fillestarë dhe ekspertë!

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Top 10 aksionet më të mira për të blerë tani

Cilat janë 10 aksionet më të mira për të blerë tani? Mund të jetë e vështirë të përcaktohet se cilat aksione janë investime të vlefshme në tregun aktual. Cili do të sigurojë dividentët më të lartë? Cili do të jetë i suksesshëm në 5 vjet? Leximi i artikujve mbi këtë temë dhe kryerja e kërkimeve janë mënyrat më të mira për të gjetur përgjigjet për… Vazhdo te lexosh Top 10 aksionet më të mira për të blerë tani

Kompanitë më të mira të pasurive të paluajtshme në SHBA që janë vërtet të dobishme

Kur vjen puna për të gjetur vendin e përsosur për ta quajtur shtëpi, shumë njerëz i drejtohen industrisë së pasurive të paluajtshme. Në fakt, sipas The Real Estate Journal, një botim kushtuar lajmeve dhe informacioneve të pasurive të paluajtshme, industria e pasurive të paluajtshme është një nga sektorët më të rëndësishëm në Amerikë. Kjo për shkak se pasuritë e paluajtshme janë… Vazhdo te lexosh Kompanitë më të mira të pasurive të paluajtshme në SHBA që janë vërtet të dobishme

Alternativat e Godaddy: Një listë gjithëpërfshirëse në 2022

Po kërkoni alternativa të GoDaddy? Ka shumë kompani të tjera si GoDaddy që ia vlen të merren parasysh nëse jeni duke kërkuar për ofrues të besueshëm të pritjes. Disa nga zgjedhjet më të mira përfshijnë NameCheap, HostGator dhe BlueHost. Të tre ofrojnë çmime konkurruese, opsione të bollshme mbështetjeje dhe grupe të fuqishme karakteristikash. Pra, nëse jeni duke kërkuar për një opsion buxhetor… Vazhdo te lexosh Alternativat e Godaddy: Një listë gjithëpërfshirëse në 2022

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Arma më e mirë e shkumës për larjen e makinave në treg në 2022

Ju ndoshta dini për armët më të mira të pastrimit në treg, por mund të mos dini për të gjitha llojet e ndryshme. Cili është i duhuri për ju? Dhe cila do t'ju kursejë kohë dhe para? Ne kemi mbledhur një listë të pistoletave më të mira të pastrimit në treg, bazuar në… Vazhdo te lexosh Arma më e mirë e shkumës për larjen e makinave në treg në 2022

Shitësit më të mirë të modës me shumicë të veshjeve në 2022

Nëse jeni duke kërkuar për veshje me cilësi të lartë dhe të përballueshme, ju keni ardhur në vendin e duhur. Ne kemi mbledhur një listë të shitësve më të mirë të veshjeve me shumicë në qytet, në mënyrë që të gjeni rrobat e përsosura për nevojat tuaja. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për shitje rrobash Veshje për burra dhe gra, për fëmijë, apo edhe për adoleshencë, ne kemi diçka… Vazhdo te lexosh Shitësit më të mirë të modës me shumicë të veshjeve në 2022

Aplikacionet më të mira të tregtimit të aksioneve për t'ju ndihmuar të fitoni para në 2022

Ka shumë aplikacione të ndryshme të tregtimit të aksioneve të disponueshme në treg, por cili është më i miri për ju? Ky artikull do t'ju ofrojë një listë të 5 aplikacioneve kryesore të tregtimit të aksioneve dhe veçorive të tyre specifike. Është e rëndësishme të zgjedhim aplikacionin e duhur për nevojat tona në mënyrë që të përmirësojmë suksesin tonë tregtar.… Vazhdo te lexosh Aplikacionet më të mira të tregtimit të aksioneve për t'ju ndihmuar të fitoni para në 2022

Top 10 Alternativat më të mira të Empire Flippers për t'u provuar

Alternativa e perandorit flippers është një mënyrë e re për të fituar para që po bëhet gjithnjë e më e popullarizuar këto ditë. Ky sistem i lejon njerëzit të fitojnë para duke kthyer pronat. Në thelb, kjo do të thotë që ata blejnë një pronë dhe më pas e rishisin atë me një çmim më të lartë se sa kanë paguar fillimisht për të. Ajo mund të jetë… Vazhdo te lexosh Top 10 Alternativat më të mira të Empire Flippers për t'u provuar

Si paguhen agjentët e pasurive të paluajtshme në 2022

A pyesni veten se si paguhen agjentët e pasurive të paluajtshme? Ja çfarë bëjnë ata për të fituar para. Në ditët e sotme, industria e pasurive të paluajtshme është një nga më konkurrueset në Shtetet e Bashkuara. Nisur nga ky fakt, nuk është çudi që shumë njerëz po kërkojnë të hyjnë në këtë fushë. Për t'u bërë një agjent i suksesshëm imobiliar,… Vazhdo te lexosh Si paguhen agjentët e pasurive të paluajtshme në 2022

Publikuar
Kategorizuar si How To

Top 8 avulloret më të mira të veshjeve për shtëpinë tuaj në 2022

Avulli më i mirë i veshjeve është i sigurt për t'u përdorur, ka jetë të gjatë dhe do të ndihmojë në heqjen e rrudhave nga rrobat tona. Nëse po kërkojmë një mënyrë të thjeshtë për të hequr rrudhat nga rrobat, një avullore për veshje është një zgjidhje perfekte. Këto pajisje të vogla nxehen dhe lëshojnë avull, i cili liron fijet e rrobave dhe… Vazhdo te lexosh Top 8 avulloret më të mira të veshjeve për shtëpinë tuaj në 2022

8 biçikletat elektrike më të mira që mund të blini në 2022

Biçikletat elektrike ofrojnë shumë përfitime që mund ta bëjnë çiklizmit më të këndshëm dhe efikas. Ato janë të shkëlqyera për udhëtime të shkurtra nëpër qytet, udhëtime në punë dhe madje edhe për udhëtime të kohës së lirë në shtigje. Biçikletat më të mira elektrike kanë një sërë shpejtësish dhe kapacitetesh për të përmbushur nevojat tona. Ata kanë gjithashtu motorë të fuqishëm që i bëjnë të lehtë për të pedaluar në përpjetë.… Vazhdo te lexosh 8 biçikletat elektrike më të mira që mund të blini në 2022

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Skateboardi më i mirë elektrik nën 300 dollarë: Krahasuar 5 dërrasat më të mira

Skateboardet elektrike janë një mënyrë e shkëlqyer për të lëvizur. Ato janë miqësore me mjedisin, janë argëtuese dhe janë relativisht të lira. Megjithatë, me kaq shumë skateboard elektrike në treg, mund të jetë e vështirë të dihet se cilin të zgjidhni. Nëse po kërkojmë skateboardin më të mirë elektrik nën 300 dollarë, mos kërkoni më larg se Boosted Mini X.… Vazhdo te lexosh Skateboardi më i mirë elektrik nën 300 dollarë: Krahasuar 5 dërrasat më të mira

Projektori më i mirë nën 100 dollarë që do të transformojë përvojën e shikimit në shtëpi

Mund të jetë e vështirë t'ia dalësh si student, por shtimi i një projektori të ri në buxhet nuk është gjithmonë një detyrë e lehtë. Kjo është arsyeja pse ne kemi përpiluar këtë listë të projektorëve më të mirë nën 100 dollarë. Ndërsa secili prej këtyre modeleve ka pikat e veta të forta dhe të dobëta, të gjitha ato ofrojnë vlerë të madhe për paratë tuaja.… Vazhdo te lexosh Projektori më i mirë nën 100 dollarë që do të transformojë përvojën e shikimit në shtëpi

Luajtësi më i mirë MP3: Katër pajisjet më të mira të krahasuara

Ka shumë mp3 player të ndryshëm në treg, kështu që mund të jetë e vështirë të vendosësh se cili është më i miri. Këtu është një listë e lojtarëve më të mirë mp3, bazuar në vlerësimet e klientëve. I pari mp3 player në listë është Apple iPod Touch. Ky lojtar ka shumë karakteristika,… Vazhdo te lexosh Luajtësi më i mirë MP3: Katër pajisjet më të mira të krahasuara

NordVPN vs ExpressVPN: Një Krahasim i Dy Shërbimeve të njohura VPN

NordVPN vs ExpressVPN janë dy opsione të njohura VPN. Ata të dy ofrojnë një sërë veçorish, duke përfshirë një politikë pa regjistrime, shpejtësi dhe siguri. Sidoqoftë, ExpressVPN është pak më e shtrenjtë se NordVPN. Kur po mendoni për llogari më të sigurta në internet ose për të rritur sigurinë kibernetike për biznesin, NordVPN ose ExpressVPN janë aplikacione që janë veçanërisht të përshtatshme. Të dyja ofrojnë internet të shpejtë… Vazhdo te lexosh NordVPN vs ExpressVPN: Një Krahasim i Dy Shërbimeve të njohura VPN

Zbuloni makinën elektrike më të lirë dhe kurseni para në gaz ose naftë!

Makinat elektrike po bëhen gjithnjë e më të njohura, pasi njerëzit bëhen më të ndërgjegjshëm ndaj mjedisit. Nëse jeni duke kërkuar të blini një makinë elektrike, ka disa gjëra që duhet të keni parasysh. Makinat elektrike më të lira janë ato që përdorin bateri. Këto makina mund të futen në një prizë për t'u rimbushur, dhe ato zakonisht kanë… Vazhdo te lexosh Zbuloni makinën elektrike më të lirë dhe kurseni para në gaz ose naftë!

Investimi për fillestarët: Si të blini aksione në 2022

Cilat janë hapat për blerjen e aksioneve në 2022? Këtu është një udhëzues se si ta bëni atë. Së pari, identifikoni llojin e aksioneve që dëshironi të blini. Së dyti, gjeni simbolin e aksioneve të kompanisë. Së treti, gjeni faqen e internetit të kompanisë dhe hapni faqen e marrëdhënieve me investitorët. Së katërti, lexoni pasqyrat financiare të kompanisë dhe krahasojini ato me… Vazhdo te lexosh Investimi për fillestarët: Si të blini aksione në 2022

Publikuar
Kategorizuar si How To

Kur iPhone i ri do të dalë në 2022

Ngjarja e iPhone e Apple është gjithmonë ngjarja më e madhe speciale e vitit për kompaninë. Shumica e viteve, gjithsesi. Kjo është kur iPhone i ri po del, dhe është gjithmonë një punë e madhe. Pritja që çon në të është gjithmonë e madhe, dhe zbulimet nuk zhgënjejnë kurrë. Zakonisht ka disa veçori të reja vërtet mbresëlënëse… Vazhdo te lexosh Kur iPhone i ri do të dalë në 2022

Publikuar
Kategorizuar si Kur

19 Softueri më i mirë i redaktimit të videos me dron që do të përmirësojë videon tuaj

Çfarë është softueri i redaktimit të videove me dron? Ka disa lloje të ndryshme softuerësh që mund të përdoren kur redaktoni pamjet video me dron. Opsioni më i mirë për ju do të varet nga lloji i kompjuterit që keni dhe niveli juaj i përvojës me softuerin e redaktimit të videove. Lloji i parë i softuerit quhet "kodik… Vazhdo te lexosh 19 Softueri më i mirë i redaktimit të videos me dron që do të përmirësojë videon tuaj

Zbuloni 10 Picat më të mira të ngrira të të gjitha kohërave!

Kur shumica e njerëzve mendojnë për pica, ata mendojnë për një byrek të nxehtë dhe të freskët direkt nga furra. Megjithatë, picat e ngrira mund të jenë po aq të shijshme - dhe ndonjëherë edhe më të mira - sesa homologët e tyre të marrjes. Në fakt, ka një numër picash të shkëlqyera të ngrira në treg që ia vlen t'i provoni. Disa nga… Vazhdo te lexosh Zbuloni 10 Picat më të mira të ngrira të të gjitha kohërave!

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Rrjedhjet e çmimeve të iPhone 14: Çfarë duhet të presësh nga telefoni më i fundit i Apple

Thashethemet po qarkullojnë se iPhone i ardhshëm, me gjasë që do të quhet iPhone 14, do të jetë shumë i ngjashëm me iPhone 13. Kjo bazohet në historinë e Apple për nxjerrjen e një modeli të ri telefoni çdo vit tjetër, me vetëm përditësime të vogla në mes. Çmimi gjithashtu pritet të qëndrojë pothuajse i njëjtë, gjë që mund të… Vazhdo te lexosh Rrjedhjet e çmimeve të iPhone 14: Çfarë duhet të presësh nga telefoni më i fundit i Apple

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Kamera më e mirë për Youtube mund t'ju befasojë!

Si një YouTuber, ju dëshironi të siguroheni që përmbajtja juaj të jetë e cilësisë më të lartë të mundshme. Të kesh një aparat fotografik të shkëlqyeshëm është thelbësor për të arritur këtë qëllim. Ka shumë kamera të ndryshme në treg që janë perfekte për përdorim në YouTube. Megjithatë, jo të gjithë janë krijuar të barabartë. Disa kamera janë më të mira se të tjerat… Vazhdo te lexosh Kamera më e mirë për Youtube mund t'ju befasojë!

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

19 sandalet më të mira për ecje për femra në 2022

Po kërkoni një sandale të rehatshme dhe elegante për ecje? Shikoni zgjedhjet tona kryesore për sandalet më të mira të ecjes për femra! Këto sandale janë perfekte për të udhëtuar, për të ecur nëpër qytet dhe për të shijuar një ditë në plazh. Ato janë gjithashtu të gjithanshme, që do të thotë se mund t'i vishni me funde ose pantallona. Zgjidhni nga një shumëllojshmëri… Vazhdo te lexosh 19 sandalet më të mira për ecje për femra në 2022

Publikuar
Kategorizuar si Shpallje

Si të zgjidhni hostin më të mirë të tregtisë elektronike për biznesin tuaj

Kur bëhet fjalë për pritjen e tregtisë elektronike, ka shumë opsione të ndryshme për të zgjedhur. Pra, si e dini se cila është më e mira për biznesin tuaj? Këtu janë disa faktorë që duhen marrë parasysh: Gjëja e parë që duhet të mendoni është madhësia e biznesit tuaj. Sa trafik prisni?… Vazhdo te lexosh Si të zgjidhni hostin më të mirë të tregtisë elektronike për biznesin tuaj